Remis biało-zielonych w Warszawie z Polonią

W meczu siódmej kolejki piłkarskiej Młodej Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała w Warszawie z Polonią 1:1 (0:0). Prowadzenie dla "Czarnych Koszul" zdobył Michał Ciarkowski w 73. minucie z rzutu karnego, a wyrównującego gola strzelił w 90. minucie Jakub Kawa.

Lechia: Kubiński - Weber, Osłowski, Brede, Sterczewski - Kawa, Pietroń (75 Gacek), Szałęga (75 Tofil), Krysiński - Łuczak (65 Bobrowski), Szuprytowski.

Lechia mogła wygrać w Warszawie, a ostatecznie zremisowała szczęśliwie. W 60. minucie sędzia podyktował rzut karny dla biało-zielonych, ale Łukasz Pietroń strzelił w poprzeczkę. Kilkanaście minut później to gospodarze mieli "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Michał Ciarkowski. Lechia uratowała jeden punkt w 90. minucie, kiedy to do siatki trafił Jakub Kawa.

A już w najbliższej kolejce derby w Młodej Ekstraklasie Lechia Gdańsk - Arka Gdynia. To spotkanie rozpocznie się na stadionie przy ul. Traugutta w sobotę o godzinie 11. Z pewnością w obu zespołach nie zabraknie piłkarzy z pierwszych składów.