25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Trzeci wiek z ambicjami

  Trzeci wiek z ambicjami

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gdy w poniedziałek o godz. 9 rozpoczęto zapisy do Akademii Trzeciego Wieku w Gdańsku, kolejka liczyła już ponad sto osób. Niektórzy przyszli nawet dwie godziny wcześniej i stworzyli "listę kolejkową", która określała kolejność zgłoszeń.
  Danuta Stępień, Jadwiga Katarzyna Szałucka i Regina Kiełbasa poznały się na zajęciach hiszpańskiego w ubiegłym roku i także teraz chcą kontynuować naukę.
  - Teraz też chcemy uczyć się hiszpańskiego, bo nasza grupa była naprawdę świetna - mówią. - Lekcje zaczynały się w szkole, a kończyły w naszych domach. Zorganizowałyśmy nawet Dzień Hiszpański z paellą, flanem i hiszpańskim winem - wspominają.


  Córka pani Reginy wyszła za mąż za Hiszpana, więc żeby rozmawiać z zięciem, pani Regina pilnie studiuje hiszpański.
  - Już potrafię się porozumieć, córka jest ze mnie bardzo dumna - cieszy się kobieta. - A poza tym to świetny powód do tego, by wyjść z domu, robić coś ciekawego, poznać nowych ludzi.

  Wśród czekających na zapisy jest więcej pań, ale kilku panów też się znalazło. Leszek Orłowski przez cały ubiegły rok chodził na zajęcia z informatyki, świetnie już porusza się w internecie. Teraz chciałby spróbować czegoś nowego.
  - Myślałem o tańcu towarzyskim, ale żona jak się dowie, to mnie nie puści - śmieje się mężczyzna. - Też by się zapisała, ale jeszcze pracuje zawodowo i nie ma czasu.

  Zajęcia w ramach Akademii Trzeciego Wieku organizowane są przez Wyższą Szkołę Społeczno-Ekonomiczną dla gdańszczan powyżej 55 roku życia i są bezpłatne, bo finansuje je Urząd Miejski. Przeznaczono na ten cel 440 tys. zł. Miejsc jest 450 i decyduje kolejność zgłoszeń. Dlatego takie kolejki od samego rana, bo każdy chciał mieć pewność, że dla niego nie zabraknie miejsca.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo