Uroki stabilizacji

  Uroki stabilizacji

  Jarosław Zalesiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Premiera "Skrzypka na dachu" w gdyńskim Teatrze Muzycznym, w reżyserii Jerzego Gruzy, z Bernardem Szycem w roli Tewjego, czeka nas już 8 listopada. To zapowiadające się jako jedno z ciekawszych wybrzeżowych wydarzeń kulturalnych tego roku przedstawienie nie jest jednak jedyną przynętą, jaką przygotował dla publiczności nowy i stary zarazem dyrektor teatru Maciej Korwin.
  Po wygraniu, w cuglach, konkursu, dyrektor Korwin ma komfortową sytuację spokojnego budowania repertuaru na najbliższe cztery lata.

  Na konferencji prasowej w miniony czwartek dziennikarze dowiedzieli się od dyrektora Korwina o niektórych z jego dalekosiężnych planów. Jednym z projektów jest granie w sezonie letnim, na przykład - w scenerii pomorskich zamków.

  "Draculę" można by z powodzeniem wystawić np.
  w Bytowie, a w Malborku obowiązkowo Sienkiewiczowskich "Krzyżaków". Czy uda się stworzyć polski musical oparty na tej powieści, nie jest jeszcze pewne. Pewnikiem jest natomiast sceniczna adaptacja "Lalki" Prusa. Pracuje już nad tym stały współpracownik teatru Wojciech Kościelniak. Premiera jesienią przyszłego roku.

  Kolejną, przygotowywaną w teatrze na 1 kwietnia premierą jest "Spamalot". Będzie to polska prapremiera komedii muzycznej "Monty Python's Spamalot", autorstwa Erica Idle'a, członka grupy Monty Pythona. To pastiszowe połączenie musicalowych schematów i montypytonowskiego humoru z pewnością znajdzie wielu fanów. Na powodzenie może też liczyć zamówiona przez dyrektora Korwina musicalowa adaptacja piosenek Czesława Niemena, nad którą pracuje Paweł Szkotak.

  Przetestowany w roku jubileuszu 50-lecia teatru pomysł festiwalu teatrów muzycznych znajdzie w przyszłym roku, dokładniej - w drugiej połowie kwietnia, swoje przedłużenie. Maciej Korwin myśli o zaproszeniu nie tylko swszystkich teatrów muzycznych, ale także niektórych teatrów dramatycznych z ich muzycznymi przedstawieniami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo