Dziennik Bałtycki » Opinie » adamowicz.pl

adamowicz.pl

Data dodania: 2012-01-11 11:05:35 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2012-01-11 11:08:22

Dziennik Bałtycki

Piotr Dwojacki

2KomentarzePrześlijDrukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
adamowicz.pl

Piotr Dwojacki

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz na swojej stronie internetowej uraczył publiczność serią czterech sond. Prezydenta można tam chwalić za sukcesy w realizacji programu wyborczego.

W pierwszej sondzie, zatytułowanej "Gdańsk. Tu żyjemy", wygrał zakup tramwajów PESA (16 proc. wskazań), ale łącznie więcej głosów uzyskały różne projekty drogowe (W-Z, Łostowicka, Havla). Pieniądze wydano, efekty widać - to i głosy w sondażu są.

W sondzie drugiej, "Gdańsk silny metropolią" - 17 proc. głosów padło na rozbudowę portu gdańskiego. W sprawach morskich nie umiem ocenić zasług prezydenta. Cieszę się, że portowi nareszcie dane jest wykorzystywać swoje naturalne atuty dane przez bałtycką przyrodę. Cieszę się też, że żadnej władzy nie przyszło do głowy nadmierne przeszkadzanie inwestorom. Tyle samo głosów w internetowej ankiecie uzyskało podpisanie umowy na budowę tunelu, który (jeśli powstanie) może zrewolucjonizować komunikację samochodową w mieście.
∨ Czytaj dalej
Nie mam przekonania, że ta rewolucja będzie prowadzić ku lepszemu.

Największy sukces wynikający z trzeciej sondy, "Gdańsk silny swoją marką" - to przede wszystkim FETA. Festiwal Teatrów Ulicznych (20 proc. wskazań w ankiecie) wygrał konkurencję z wejściem miasta do finału konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz z… organizacją Euro 2012 (to miłe, że mistrzostwa stały się sukcesem prezydenta, jeszcze zanim się odbyły). Niezłe, czwarte miejsce zajęły inicjatywy lokalne, jak na przykład Streetwaves, Remix Culture, Dzień Sąsiada, Lokalne Lokomotywy, Moja dzielnica też stolica, święta ulic. Wygrały z finałami Ligi Światowej w siatkówce!
Jednak największy procent głosów - ponad 30 (w sondzie "Gdańsk obywatelski") - uzyskało "wsparcie wyborów do rad dzielnic i osiedli".

Więcej felietonów Piotra Dwojackiego



Ośmielę się twierdzić, że respondenci docenili szansę na rozwój demokracji w Gdańsku. Nie mnie oceniać zasługi Pawła Adamowicza w tej mierze - sam o planach powołania rad dowiedziałem się nie ze źródeł urzędowych, lecz z "Dziennika Bałtyckiego" (a na stronie gdansk.pl w samym dniu wyborów temat był schowany baaaaardzo głęboko). Wiem za to, że dla prezydenta Gdańska rady dzielnic i osiedli mogą się okazać zarówno sukcesem, jak i miną. Wiem też, że rady są na fali wznoszącej.

Paweł Adamowicz nie spytał w swojej ankiecie o największe "wtopy". Pytanie takie padło natomiast na portalu naszemiasto.pl. Rekordowe zadłużenie Gdańska plus inwestycyjna porażka na Wyspie Spichrzów wygrały zdecydowanie. Sporo głosów uzyskał też plan zabetonowania pasa nadmorskiego (o to batalia jeszcze przed nami). Równie często wskazywana była… "źle zarządzana PGE Arena". To ostatnie mnie zadziwiło. Dlaczego?

Kibicom i prezydentowi życzę, by udało się w końcu zakończyć budowę PGE Areny (bo wbrew temu, co sądzi większość, formalnie nie została ona zakończona). Naprawdę wierzę, że nie będzie obciachu i uda się oddać stadion do normalnej eksploatacji jeszcze przed Euro 2012…

Dodajesz jako: Gość

ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Zaloguj przez Facebook

>> Dziki

zgłoś 0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

PDw (gość), 13.01.12, 21:25:47

Powiem ostrożnie: widzę stadion codziennie.

odpowiedzi (0)

ocena: 0%

Tak: 0

Nie: 1

skomentuj
Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dziki (gość), 13.01.12, 09:01:10

Coś ty żarł chłopie? Na tym stadionie było już kilkanaście meczy. Przespałeś je pączku czy co?
ps. jak uda ci się ściągnąć kiedyś 3 największą imprezę do Gdańska, to będziesz mógł napisać że to sukces - serio... spróbuj

odpowiedzi (0)

ocena: 50%

Tak: 1

Nie: 1

skomentuj

Rozrywka

Dziennik Bałtycki

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Dziennik Bałtycki", niedziela 27.05.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Biuro Prenumeraty

Targ Drzewny 9/11
80-894 Gdańsk
tel. 58 30 03 694
infolinia 801 15 00 26

Prenumerata

Zamów prenumeratę

Reklama:

Biuro Reklamy Gdańsk
Gdańsk, Targ Drzewny 9/11
tel. 58 30 03 274
fax. 58 30 03 202

Biuro Reklamy Gdynia
ul. 10 Lutego 11
C.H. BATORY - III p.
(wejście od ul. Batorego)
tel. 58 660 65 11
fax 58 660 65 14

Reklama

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

Polska Dziennik Bałtycki

80-894 Gdańsk
Targ Drzewny 9/11
tel. 058 30 03 300
fax 058 30 03 303

Redakcja


Oddziały lokalne redakcji

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Zobacz także:

Polskapresse sp. z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie DziennikBaltycki.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.