Energa Czarni zatopili Kotwicę

Patryk Kurkowski
Słupszczanie koncertowo zagrali przed własną publicznością w meczu z Kotwicą
Słupszczanie koncertowo zagrali przed własną publicznością w meczu z Kotwicą PP
W wielkim stylu przerwali pasmo niepowodzeń koszykarze Energi Czarnych. Brązowi medaliści upokorzyli wręcz Kotwicę Kołobrzeg. W poniedziałkowy wieczór w derbach Pomorza wygrali u siebie aż 95:63.

Będący na fali w ostatnim czasie kołobrzeżanie imponujące wyniki (cztery wygrane w pięciu meczach, z wisienką na torcie w postaci triumfu nad faworyzowanym Treflem Sopot) zawdzięczali defensywie. Mierzący w medal Trefl Sopot zatrzymali na 59 punktach, mającą ofensywne inklinacje Siarkę Jezioro Tarnobrzeg na 60 "oczkach". W podobnych rozmiarach kształtowały się dorobki AZS Politechniki Warszawskiej i ŁKS Łódź. Tylko Anwil Włocławek przerwał tamę, rzucił aż 79 punktów i wygrał.
Tymczasem w pierwszej połowie wczorajszego meczu podopieczni Tomasza Mrożka pozwolili słupszczanom dobrnąć aż do 43 punktów.

"Czarodzieje z Wydm" zupełnie nie radzili sobie ani ze Scottem Morrisonem (fantastyczna stuprocentowa skuteczność do przerwy), ani Darnellem Hinsonem. Kanadyjczyk z Amerykaninem zdobyli w sumie aż 29 "oczek" (odpowiednio 16 i 13), czyli dokładnie tyle, ile cała Kotwica.
Duet zza oceanu osamotniony w swoich poczynaniach nie był, toteż Energa Czarni wypracowali wysokie prowadzenie.

Morrison i Hinson w drugiej połowie przypieczętowali zwycięstwo gospodarzy. Obaj nadal zachwycali, byli niemal bezbłędni. Doszczętnie rozbili defensywę Kotwicy. Mało tego, przyłączył się do nich Paweł Kikowski, który straszył rzutami z dystansu i zaliczył najlepszy występ w tym sezonie.

Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 95:63 (19:15, 24:14, 25:19, 27:15)