25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Złapali niebezpiecznego psa

  Złapali niebezpiecznego psa

  Karolina Kulaszewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jeden z dzikich psów, które atakowały dzieci bawiące się na placu zabaw w Gdańsku Przymorzu, został schwytany.
  Jeden z dzikich psów, które atakowały dzieci bawiące się na placu zabaw w Gdańsku Przymorzu, został schwytany. Pracownicy schroniska od kilku dni próbowali złapać niebezpieczne zwierzęta.
  - W sobotę popołudniu udało nam się schwytać czarnego, podpalanego psa. To prawdopodobnie on pogryzł przed kilkunastoma dniami pięcioletniego chłopca - tłumaczy Piotr Świniarski, kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt "Promyk" w Gdańsku Kokoszkach.
  Terez na wolności pozostaje jeszcze jeden z dzikich psów. Zdaniem pracowników jest on dużo ostrożniejszy od swojego kompana.
  - Rudy pies od samego początku był bardziej uważny i ostrożny. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce i jego złapiemy. Udało nam się już rozbić stado, które tworzyły. To i tak bardzo duży sukces - zaznacza Piotr Świniarski.
  Pies, który został schwytany w sobotę przez piętnaście dni będzie przebywał na obserwacji w lecznicy dla zwierząt przy ul. Kartuskiej. Pracownicy lecznicy będą bacznie obserwować jego zachowanie i stopień agresji. Muszą sprawdzić, czy zwierzę, które pogryzło małego chłopca nie choruje na wściekliznę. Po obserwacji pies trafi do gdańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.
  Przypomnijmy, że dzikie psy buszowały na bardzo rozległym terenie pomiędzy Żabianką, a plażą w Gdańsku Brzeźnie. Legowisko urządziły sobie na placu zabaw, pomiędzy bawiącymi się dziećmi. W długi weekend majowy jeden z psów nagle zerwał się ze snu i zaatakował pięciolatka.
  Od tamtego czasu w poszukiwaniu zwierząt udział brali pracownicy schroniska, policjanci i weterynarz.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo