Codziennik kulturalny - czwartek, 25 września 2008 r.

  Codziennik kulturalny - czwartek, 25 września 2008 r.

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na czwartek? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  Kasa Chorych zagra w Gdyni


  19.30
  Gdynia, Blues Club, Portowa 9
  Bilety: 20 i 25 zł


  W gdyńskim mateczniku bluesa odbędzie się koncert zespołu Kasa Chorych, założonego w 1975 roku w Białymstoku przez gitarzystę Andrzeja Tioskowa i Ryszarda Skibińskiego, grającego na harmonijce ustnej. Skiba, jak nazywano drugiego ze współzałożycieli, zmarł w 1983 roku w wyniku przedawkowania narkotyków, ale zespół, jeden z najważniejszych w historii blues-rocka w Polsce, powrócił w 1992 roku i działa do dzisiaj.
  Na czele stoi jeden z ojców założycieli, Andrzej Tioskow. Domeną Kasy Chorych od początku były występy na żywo, trzeba więc się przygotować na dużą dawkę koncertowej energii. Białostocka grupa ma wielbicieli zresztą nie tylko wśród fanów bluesa - Kasa, obok innych blues-rockowych formacji, jak Krzak czy Dżem przyczyniła się do wielkiego wybuchu zainteresowania rockiem w Polsce na początku lat 80. Stąd ich wczesne kompozycje darzy sentymentem wielu starszych słuchaczy, bez względu na muzyczne preferencje. Gdyński koncert odbędzie się w hołdzie Skibińskiemu.

  Huelle w ratuszu


  18.00
  Gdańsk, Ratusz Staromiejski, Korzenna 33/35
  Wstęp wolny


  Gdański prozaik, scenarzysta i dramaturg, Paweł Huelle, będzie gościem dzisiejszego spotkania literackiego w Nadbałtyckim Centrum Kultury. Autor opowie o swoim najnowszym wydawnictwie, zatytułowanym "Opowieści chłodnego morza".

  Kameralistyka


  [i]18.00
  Sopot, Dworek Sierakowskich, Czyżewskiego 12
  Wstęp wolny[i]

  Przed nami kolejny koncert muzyki kameralnej, czyli cykliczny Czwartkowy wieczór Muzyczny. Tym razem w Dworku Sierakowskich zaprezentuje się kwartet smyczkowy Camerata Sambia z Rosji w składzie: Wiktor Gribovski (I skrzypce), Natalia Kurianowicz (II skrzypce), Roza Manajeva (altówka) i Svetlana Gribovska (wiolonczela).

  Słowo w Uchu


  [i]19.00
  Gdynia, klub Ucho, św. Piotra 2
  Wstęp wolny[i]

  W ramach cyklu "Słowo w Uchu" odbędzie się spotkanie z poetą, Dariuszem Sośnic-kim, którego debiutancki tomik "Marlewo" z 1994 roku został uznany przez "Czas Kultury" za najlepszy poetycki debiut roku. Jak dotąd wydał on (wliczając "Marlewo") sześć książek poetyckich: "Ikarus", "Mężczyzna w dominie", "Symetria", "Skandynawskie lato", "Folia na wietrze". Sześć lat temu otrzymał nagrodę Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych, był także nominowany do Paszportu Polityki.

  Trick or Treat


  [i]20.00
  Gdańsk, Blue Time Jazz Club, Kaprów 19D
  Wstęp wolny[i]

  Blue Time zaprasza na muzyczne spotkanie z zespołem Trick or Treat. W skład grupy wchodzą: Michal Ciesielski (saksofon altowy), Michał Wandzilak (fortepian),
  Michał Bak (kontrabas) i Andrzej Szczepkowski (perkusja). Wstęp wolny.
  otrzymał nagrodę Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych, był także nominowany do Paszportu Polityki.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo