Menu Region

Starogard Gd.: Klip "Legenda Deyny" otrzymał Złote Orły...

Starogard Gd.: Klip "Legenda Deyny" otrzymał Złote Orły [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Maciej Jędrzyński

1Komentarz Prześlij Drukuj
Starogard Gd.: Klip "Legenda Deyny" otrzymał Złote Orły [VIDEO]

W klipie, który miał premierę w październiku br., wystąpili m.in. mieszkańcy miasta (© Kadr z klipu)

Mocno krytykowany wideoklip "Legenda Deyny", wyprodukowany na zlecenie Urzędu Miasta w Starogardzie, otrzymał nagrodę na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Reklamy - Złote Orły.
W Starogardzie klip wzbudził kontrowersje m.in. dlatego, że słabo promuje miasto i nie widać w nim Deyny. Niektórzy radni stwierdzili, że teledysk w zamierzeniu miał wywołać skandal. Świadczyć o tym miało umieszczenie w nim świętych obrazów oraz młodych, roztańczonych dziewczyn. Jest tam też klęczący ksiądz (nie grał go duchowny), całujący obraz z Deyną. To nie spodobało się Kurii Diecezji Pelplińskiej.


Czytaj także: Starogard Gdański: Klip "Legenda Deyny" pomógł w promocji miasta?

Laury przyznało jury festiwalu. Klip zwyciężył w kategorii "Reklama/społeczeństwo - marketing miejsc". Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali w Warszawie. Tytułową piosenkę wykonuje starogardzki zespół Jordan.- Jestem bardzo z tego zadowolony, to sukces miasta - przyznaje Ludwik Szakiel, który kieruje w magistracie Wydziałem Promocji i Współpracy Zagranicznej. - Ta nagroda to także dowód na to, że pomysł i kierunek działania były jak najbardziej słuszne. W Starogardzie, co potwierdzają już wcześniejsze analizy, brakuje wiary w siebie. Mieszkańcy nie zawsze potrafią zauważyć to, co dobre.
Naczelnik nie chciał też szerzej komentować opinii internautów, którzy podają, że miasto poniosło wysokie koszty udziału w festiwalu.

Czytaj także: Starogard Gdański: Miasto stawia na promocję z Deyną w roli głównej

- Wpisowe wynosiło w sumie 350 złotych - stwierdza krótko naczelnik Szakiel.

Wielki konkurs Dziennika Bałtyckiego. WYGRAJ Mieszkanie za czytanie!Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

KLIP MOCNO CHWALONY

+81 / -75

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ludwik Szakiel (gość)  •

KOREKTA:

1. Klip jest mocno CHWALONY przez konkretne osoby - autorytety - i - jak widać - nagradzany. A krytykowany głównie przez anonimowych użytkowników niektórych portali.
2. Klip BARDZO MOCNO PROMUJE MIASTO. I to w pozytywnym znaczeniu! Buduje DUMĘ z miasta!
3. Deyna w klipie jest obecny niemalże w każdej sekundzie!
4. Jeden ksiądz, który się wypowiedział na temat klipu to chyba nie jest Kuria Diecezji Pelplińskiej. Są też inne opinie ze strony kościoła, np. kapelan środowiska piłkarskiego ks. Adam Zelga klip chwalił (Panorama TVP2 31.10.2011 godz. 18.00)

odpowiedzi (0)

skomentuj