Trwa świetna passa Energi Stoczniowca

Adam Suska
Nasi hokeiści wygrali po raz siódmy
Nasi hokeiści wygrali po raz siódmy Grzegorz Pachla
Siódme zwycięstwo w ósmym meczu hokejowej ekstraklasy odnieśli hokeiści Energi Stoczniowca. Gdańszczanie pokonali w Sosnowcu tamtejsze Zagłębie 3:1 i umocnili się na drugim miejscu w tabeli. Było to ich trzecie z rzędu zwycięstwo, odniesione w ciągu pięciu ostatnich dni.

- Czeka nas trudne spotkanie. Zagłębie ma w swoich szeregach doświadczonych zawodników, którzy na własnym lodowisku będą chcieli podyktować nam swoje warunki gry. Nie stoimy jednak na straconej pozycji i swojej szansy na gole w Sosnowcu szukać będziemy w szybkich kontratakach - nie ukrywał taktyki Stoczniowca na mecz z Zagłębiem trener gdańskich hokeistów Henryk Zabrocki.

Stawka tego spotkania była wysoka. Stoczniowcy walczyli o zachowanie pozycji wicelidera w tabeli, a gospodarze aspirowali do jej zdobycia. Aby drużyny zamieniły się miejscami, sosnowiczanie musieli ten mecz rozstrzygnąć w trzech tercjach. Każdy inny wynik zachowywał status quo na pozycjach 2 i 3.

Już na samym początku meczu gdańscy hokeiści zmarnowali doskonałą okazję na objęcie prowadzenia. Przez minutę i 42 sekundy grali z przewagą dwóch zawodników, lecz reprezentacyjnego bramkarza Zagłębia Tomasza Jaworskiego do kapitulacji zmusić im się nie udało.

Na gole kibice w tym meczu czekać musieli przez ponad 50 minut. Bramkę "Jawy" jako pierwszy odczarował Maciej Urbanowicz, który wykorzystał podanie Łukasza Zachariasza. Prowadzeniem 1:0 stoczniowcy cieszyli się zaledwie przez 20 sekund. Wyrównał Anton Lezo po zagraniu Jarosława Kuca. Prowadzenie dla gdańszczan odzyskał Artur Kostecki, a asystował Marek Wróbel. Zasłużone zwycięstwo Stoczniowca przypieczętował Peter Hurtaj po kontrze z udziałem kolegów z pierwszego ataku.

- Zagraliśmy dobrze taktycznie i górowaliśmy nad gospodarzami pod względem szybkości. Cała drużyna zasłużyła na uznanie. Po meczu chwalił nas trener kadry narodowej Peter Ekroth - cieszył się trener Zabrocki.

W piątek meczem z GKS Jastrzębie w hali "Olivia" jego podopieczni zakończą pierwszą rundę spotkań.

Zagłębie - Energa Stoczniowiec 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Bramki: 0:1 Maciej Urbanowicz (51); 1:1 Anton Lezo (51); 1:2 Artur Kostecki (54), 1:3 Peter Hurtaj (60).
Stoczniowiec: Odrobny - Rompkowski, Benasiewicz, Skutchan, Hurtaj, Witek - B. Wróbel, Skrzypkowski, Furo, Zachariasz, Urbanowicz - Smeja, Kostecki, Jankowski, M. Wróbel, Łopuski. Ziółkowski, Strużyk, Poziomkowski.
Kary: Zagłębie 12 min.; Stoczniowiec 8 minut.