Będzie więcej pieniędzy na sport

  Będzie więcej pieniędzy na sport

  Jacek Skrobisz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Stowarzyszenia sportowe powalczą o dodatkowe 50 tysięcy złotych dotacji, które Urząd Miasta przekaże na upowszechnianie sportu. Dodatkowa pula pieniędzy znalazła się po protestach części organizacji, które były niezadowolone z wyników pierwszego konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu oświaty, kultury i sportu.
  W lutym miasto rozdysponowało 390 tys. zł pośród 33 organizacje i instytucje. Nie każdy był usatysfakcjonowany wysokością otrzymanej pomocy.

  - Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta postulowała, by w przypadku znalezienia dodatkowych, wolnych pieniędzy w budżecie przeznaczyć je dla stowarzyszeń sportowych - wyjaśnia Jerzy Skonieczny, wiceburmistrz Malborka.

  Pomysł jest jak najbardziej godny pochwały, ale przez pewien czas wywoływał kontrowersje.
  Pierwotna treść dodatkowego konkursu zawierała zapis mówiący o tym, że o pieniądze mogą się ubiegać kluby prowadzące zajęcia tylko z piłki nożnej, pływania, triathlonu i podnoszenia ciężarów. Po pewnym czasie treść ogłoszenia została zredagowana i preferowane dyscypliny zniknęły.

  - To był błąd redakcyjny - mówi Skonieczny. - Na spotkaniu z przedstawicielami stowarzyszeń sportowych zapewniałem, że jeśli się znajdą dodatkowe pieniądze, to zostaną przekazane na sport kwalifikowany w każdej dyscyplinie.

  Przedstawiciele klubów nie chcą oficjalnie wypowiadać się o pierwotnej treści ogłoszenia.
  - Jeśli najpierw zostały wymienione konkretne cztery dyscypliny, to nie spodziewam się, że dotacje zostaną przyznane komuś innemu - mówi jeden z działaczy.

  W przyszłości w sprawach sportowych burmistrzowi Malborka doradzać ma Miejska Rada Sportu. Organ doradczy będzie liczył 17 osób. W jej skład wejdą m.in. działacze sportowi i nauczyciele wychowania fizycznego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo