Codziennik kulturalny - środa, 24 września 2008 r.

  Codziennik kulturalny - środa, 24 września 2008 r.

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na środę? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  Piękna i bestia znów na scenie


  11.00
  Gdynia, Teatr Muzyczny, pl. Grunwaldzki 1, bilety: 24-60 zł.
  Bilety: 24-60 zł


  Na scenę Teatru Muzycznego powraca musical "Piękna i bestia". Spektakl Disneya grany z powodzeniem na Broadwayu przez niemal czternaście lat doczekał się realizacji w 16 językach na całym świecie. To opowieść pełna magii i uroku, dowcipna, czasem uszczypliwa, odkrywająca zakamarki ludzkiej natury. Gdyńska adaptacja baśni o pięknej córce kupca i bestii, w jaką za pychę zamieniła księcia zła czarownica, zachwyca wspaniałymi dekoracjami, efektami specjalnymi i laserową grą świateł. Kostiumy blisko pięćdziesięciu aktorów biorących udział w przedstawieniu są piękne i niezwykle skomplikowane.
  Jakże inaczej, gdy trzeba zagrać szafę, zegar lub świecznik. Spektakl został skrojony według broadwayowskiej zasady - dwie godzinne części z przerwą. Muzykę wykonuje dwudziestoosobowa orkiestra pod dyrekcją Dariusza Różankiewicza. Za reżyserię odpowiedzialny jest Maciej Korwin. Scenografię przygotowały Diana Marszałek i Julia Skrzynecka, a przekład sztuki - Małgorzata Ryś.

  Zatańcz tango argentyńskie


  19.00
  Gdańsk, klub Żak, Grunwaldzka 195/197
  Bilety: 30 zł


  W klubie Żak odbywają się lekcje tanga argentyńskiego. Zajęcia dla grupy początkującej, ale kontynuującej naukę, odbywać się będą w środy, w g. 19.00-20.30, dla grupy średniozaawansowanej - w środy, w g. 20.30-22.00, natomiast grupa z nowego naboru uczyć się będzie w czwartki, w g. 19.00- 20.30. Kurs zmysłowego i ekscytującego tanga poprowadzą uznani instruktorzy i propagatorzy tego tańca, Małgorzata Knopp i Jarosław Chojnacki.

  Jazz w bluesowej kolebce


  [i]19.30
  Gdynia, Blues Club, Portowa 9
  Wstęp wolny[i]

  Co tydzień w najpopularniejszym bluesowym klubie w Trójmieście odbywają się jazzowe jam session. Podczas tych muzycznych spotkań prezentują się muzycy z całej Polski.

  W rytmach reggae


  [i]21.00
  Sopot, klub Stary Rower, Piłsudskiego 15
  Wstęp wolny[i]

  Brzmienia z gatunku roots reggae, dancehall, ragga, jungle oraz funk będą motywem przewodnim imprezy w Starym Rowerze. Głównodowodzącym zabawy będzie gdyński DJ i producent Kadubra. W jego dyskografii znajduje się wiele autorskich wydawnictw, w większości winylowych. Jest autorem remiksów dla takich wykonawców, jak Habakuk, K.A.S.A , WWS i Vavamuffin. Obok Kadubry zagrają także Mr Venom - DJ poruszający się swobodnie w stylistyce reggae - dancehall, współtworzący NoDuckCrew Soundsystem oraz Jungle Jesus, współzałożyciel tego kolektywu i wytwórni NoDuckRecords, znany ze współpracy z Zion Train, Rootsman, Lecturer, Ninja Tune, Skalpelem oraz Tworzywem Sztucznym. Sety Jungle Jesusa to wybuchowa mieszanka najlepszych utworów ragga - jungle.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo