Chris Botti i Anna Maria Jopek w duecie

  Chris Botti i Anna Maria Jopek w duecie

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jazz Festival odbywa się co roku na jesieni już od pięciu lat. Impreza ma swoje ustalone miejsce w kalendarzu, może też liczyć na dobrą frekwencję w sali koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej przy Operze Leśnej w Sopocie, ale wciąż, jak się wydaje, poszukuje własnej formuły.
  Festiwal co roku pokazuje inne oblicze. Kilka lat temu ton nadawali wybitni amerykańscy saksofoniści, w ubiegłym roku polskie wokalistki, tym razem zaś program został zdominowany przez smoothe jazz, czego symbolem będzie koncert amerykańskiego trębacza Chrisa Bottiego z gościnnym udziałem polskiej wokalistki Anny Marii Jopek.

  Botti występował w Trójmieście już raz, wczesną wiosną tego roku w gdyńskim Pokładzie. Jego koncert był wielkim sukcesem kasowym. Tłum, młodych przede wszystkim, słuchaczy przed klubem zrobiłby wrażenie na każdym impresario, więc wybór takiej gwiazdy Sopot Jazzu nie dziwi. Tym bardziej że jest on poparty komercyjną siłą Anny Marii Jopek, dla której cała obecna dekada jest pasmem triumfów.

  Anna Maria bardzo dobrze czuje się w towarzystwie znakomitych amerykańskich kolegów. Napędu jej karierze nadała współpraca z gitarzystą Patem Methenym, a niedawno artystka występowała na Warsaw Summer Jazz Days z legendarnym wokalistą Bobbym McFerrinem. Wspólny występ polskiej śpiewaczki z trębaczem zza oceanu może być ciekawym przeżyciem dla fanów melodyjnego jazzu. Przed tym koncertem, prowadzonym przez Marcina Kydryńskiego, zagra gitarzystka Krzysia Górniak.

  Na otwarcie drugiego dnia festiwalu usłyszymy jednego z najzdolniejszych młodych trójmiejskich jazzmanów Irka Wojtczaka z programem z autorskiej płyty "Outlook". Głównym punktem niedzielnego wieczoru będzie koncert "Chopin klasycznie i na jazzowo" z pianistami Krzysztofem Jabłońskim i Adamem Makowiczem oraz Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod batutą Wojciecha Rajskiego. Połączenie koncertu z estradowym show usatysfakcjonuje każdego melomana, o czym mogliśmy się już przekonać na wspólnym koncercie obu pianistów w Gdańsku.

  Sopot Jazz 2008, 11.10., g. 19, 12.10., g. 18.
  Bilety - 300 zł (I dzień), 60 zł (II dzień).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo