Falstart koszykarek Lotosu w Gorzowie

Adam Suska
Tego można było się spodziewać. Koszykarki Lotosu PKO BP przegrały na inaugurację sezonu Ford Germaz Ekstraklasy w Gorzowie z miejscowym AZS PWSZ po dogrywce 76:83. Podopieczne trenera Jacka Winnickiego, w przeciwieństwie do swoich rywalek, przed sezonem nie rozegrały żadnego meczu kontrolnego.

- Cokolwiek by o tym spotkaniu nie powiedzieć, wszystko sprowadza się do tego, że popełniliśmy w nim aż 31 strat. Agresywnie grające w obronie, gospodynie popełniły ich tylko 12, a to oznacza, że w całym spotkaniu miały możliwość rozegrania prawie 20 akcji ofensywnych więcej od nas. Niezależnie od tego z kim będziemy grali, na taką nonszalancję w następnych spotkaniach pozwalać sobie już nie możemy - powiedział nam po spotkaniu trener Winnicki.

Mimo braku zgrania i słabej gry, jego podopieczne mogły to spotkanie wygrać. Przy remisie 69:69 na 15 sekund przed końcem czwartej kwarty koszykarki Lotosu posiadały piłkę. Kolejna starta nie pozwoliła im jednak na zdobycie zwycięskich punktów i tak doszło do dogrywki. W doliczonym czasie gry gdynianki prowadziły różnicą dwóch "oczek", ale ostatnie słowo należało do drużyny z Gorzowa, w której wyróżniającą się zawodniczką okazała się była koszykarka Lotosu Anna Breitrainer.

W najbliższą środę na własnym parkiecie koszykarki Lotosu podejmą Energę Toruń. Mamy nadzieję, że przed własnymi kibicami zrehabilitują się za porażkę w Gorzowie.