Super Mecz na PGE Arenie. Lechia przegrała z Juventusem 1:2 [LIVE, WIDEO,ZDJĘCIA]

Juventus Turyn wygrał na PGE Arenie Super Mecz z Lechią Gdańsk 2:1. Rewanż zatem się nie udał, bo 32 lata temu, w Pucharze Zdobywców Pucharów, Stara Dama także zwyciężyła w Gdańsku z biało-zielonymi 3:2.

Aktualizacja godz. 19.10

Jeśli szkoleniowiec biało-zielonych, Jerzy Brzęczek, chciał zaskoczyć, to mu się udało, bo wystawił do gry zawodników z szerokiej kadry zespołu. Zanim mecz się rozpoczął uhonorowani zostali piłkarze Lechii, którzy 32 lata temu walczyli ze Starą Damą w Pucharze Zdobywców Pucharów. Jako pierwszy piłkę kopnął prezydent RP Lech Wałęsa, a potem zaczął się mecz. Za jedną bramką fani dopingowali Lechię, a za drugą goście z Turynu.

Byli piłkarze Lechii, bohaterowie 1983 roku uhonorowani na PGE Arenie [ZDJĘCIA]

W pierwszej połowie tempo gry było senne. Gracze Lechii bardzo chcieli się pokazać, ale trudno było im walczyć z mistzrami Włoch, choć ci są dopiero w pierwszej fazie przygotowań do sezonu. Juventus szybko objął prowadzenie, bo już w 4 minucie gola strzałem głową zdobył Paul Pogba. Finaliści Ligi Mistrzów grali na pół gwizdka, bo też widzieli, że nie musieli się specjalnie wysilać. Stąd wolne tempo tego spotkania. Biało-zieloni ożywili się nieco w końcówce, kiedy Bartłomiej Pawłowski strzelił w słupek, a po uderzeniu z rzutu wolnego Piotra Wiśniewskiego dobrą interwencją popisał się Gianluigi Buffon.

Gdańscy zawodnicy nie ukrywali, że na tle tak utytułowanego rywala będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony.

- Dla mnie to ogromne przeżycie zagrać przeciwko Juventusowi. To drużyna ze światowej czołówki. Mamy plan do wykonania na boisku i wiemy, co chcemy grać. Bez względu na to czy to Juventus czy Pogoń. To dla nas wielki dzień i mam nadzieję, że każdy będzie dobrze się czuł na boisku - mówił Adam Buksa.

Druga połowa była ciekawsza, zwłaszcza za sprawą Lechii, która od 65 minuty grała już swoim najsilniejszym składem. I właśnie Buksa był bohaterem akcji z 82 minuty, strzelając wyrównującego gola po świetnym zagraniu Bruno Nazario. Lechia nie zremisowała, bo powtórzyła się sytuacja z Poznania i w ostatniej minucie Mario Mandżukić strzelił zwycięskiego gola dla Juve.

Aktualizacja godz. 18.50

Niestety drużynie Lechii Gdańsk nie udało się wygrać super meczu z Juventusem Turyn. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gości.

Aktualizacja godz. 18

Kibice na trybunach wyraźnie się podzieli, bo za jedną bramką siedzieli fani Lechii, a za drugą Juventusu. Przed meczem uhonorowani zostali byli piłkarze Lechii, którzy 32 lata temu grali z tą słynną włoską drużyną. Symbolicznego rozpoczęcia meczu kopnięciem piłki dokonał prezydent RP, Lech Wałęsa. Trener Brzęczek zaskoczył, bo w pierwszej połowie wystawił ten teoretycznie słabszy skład, a to Juventus mógł się pochwalić silniejszym zestawieniem. Goście nie musieli się specjalnie wysilać, żeby prowadzić. Już w 4 minucie po zagraniu z rzutu rożnego gola strzałem głową zdobył Paul Pogba. Lechia miała swoje szanse, ale Bartłomiej Pawłowski strzelił w słupek, a uderzenie Piotra Wiśniewskiego z rzutu wolnego obronił Gianluigi Buffon.

Zobacz: Kibice na meczu Lechia Gdańsk-Juventus Turyn [WIDEO,ZDJĘCIA]

Aktualizacja
- Liczymy na to, że mecz z Juventusem po falstarcie ligowym będzie dla nas odbiciem. Zdajemy sobie sprawę z jakim przeciwnikiem się spotkamy, a jednocześnie wiemy, jak ważny mecz ligowy czeka nas w piątek. To dla nas kolejna lekcja doświadczenia. 22 zawodników otrzyma szansę gry z tak utytułowanym przeciwnikiem - powiedział Jerzy Brzęczek, trener Lechii.

- Dla mnie to ogromne przeżycie zagrać przeciwko Juventusowi. To drużyna ze światowej czołówki. Mamy plan do wykonania na boisku i wiemy, co chcemy grać. Bez względu na to czy to Juventus czy Pogoń. To dla nas wielki dzień i mam nadzieję, że każdy będzie dobrze się czuł na boisku - dodał Adam Buksa, piłkarz biało-zielonych.