25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Więcej, bliżej - czytelnie

  Więcej, bliżej - czytelnie

  Maciej Wośko, redaktor naczelny "Polski Dziennika Bałtyckiego"

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Niemal rok temu przy winiecie "Dziennika Bałtyckiego" pojawiły się "Polska" i "The Times". Przez te wszystkie miesiące odebraliśmy mnóstwo opinii na temat zmian, które wprowadziliśmy w dzienniku. Czytelnicy na Pomorzu docenili fakt, że wraz z projektem "Polska" otrzymują najciekawsze informacje z sześciu gazet regionalnych, a redakcja w Warszawie pozwala nam uzupełnić serwis lokalnych wiadomości o te ze stolicy.
  Za wszystkie uwagi, opinie, listy i telefony dziękujemy. Od lat bowiem staramy się uważnie wsłuchiwać w głos Czytelników. Tak też czynimy i tym razem.
  Czas bowiem na drobne, jesienne porządki, których ideą jest przygotowanie gazety przejrzystej, przyjemnej w "obsłudze" i czytelnej.

  Jestem pewien, że więcej informacji regionalnych i lokalnych, które znajdą się już na pierwszych stronach dziennika - w sekcji Fakty24, pozwoli naszym Czytelnikom na szybsze dotarcie do wydarzeń dla nas najważniejszych, do informacji z Pomorza, Trójmiasta, Elbląga i Słupska.

  Strony Fakty24/Polska i Fakty24/Świat to z kolei serwis najciekawszych newsów z kraju, Europy i świata. Jak istotne są to informacje i jak mogą wpływać na nasze życie, przekonaliśmy się podczas ostatnich wydarzeń na amerykańskiej giełdzie.

  Odpowiadając też na sugestie Czytelników, będziemy częściej prezentować najciekawsze informacje pochodzące z "The Times", brytyjskiego tytułu, z którego redakcją współpracujemy. W poniedziałki gwarantujemy największą na Pomorzu dawkę sportu oraz zapraszamy do lektury "Męskiej Rzeczy" - dodatku przygotowywanego nie tylko dla panów. "Magazyn Rodzinny", czyli coś dla wszystkich domowników - w soboty, a na weekend w "Polsce Dzienniku Bałtyckim" większa porcja opinii i publicystyki w dziale Forum.

  W piątki - jak od lat - marka, której Czytelnikom na Pomorzu nie trzeba reklamować - magazyn "Rejsy" z najlepszymi reportażami naszych autorów. W piątki też jesteśmy najbliżej Was - w lokalnych, powiatowych tygodnikach, wypełnionych informacjami z najmniejszych miejscowości regionu.

  Czy proponowane przez nas zmiany, jesienny "lifting" układu i projektu graficznego "Polski Dziennika Bałtyckiego" sprawi, że będziecie z jeszcze większą przyjemnością sięgać po Waszą gazetę?

  Czekamy na Wasze opinie i sugestie - jesteśmy do Waszej dyspozycji dwadzieścia cztery godziny na dobę. Czekamy na e-maile: opinie@prasa.gda.pl, listy - "Polska Dziennik Bałtycki", Targ Drzewny 9/11, 80-894 Gdańsk oraz na telefony we wszystkich oddziałach redakcji na Pomorzu.
  Zapraszam do lektury.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trasa Słowackiego

  henwoj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

  Dopiero teraz, gdy zamysł -moim zdaniem absurdalego projektu przebiegu trasy nowej arterii ul. Słwackiego został już zatwierdzony przez wszystkie włościwe instancje ,usiłuje się robić coś w rodzaju...rozwiń całość

  Dopiero teraz, gdy zamysł -moim zdaniem absurdalego projektu przebiegu trasy nowej arterii ul. Słwackiego został już zatwierdzony przez wszystkie włościwe instancje ,usiłuje się robić coś w rodzaju " Konsultacji społecznych" - pewnie po to by ogłosić, ze projekt " konsultowano ze społeczeństwem"

  Otóż, do wiadomości mieszkańców Wrzeszcza docierały przez ostatnie lata tylko strzępy informacji i to ciągle zmieniających się i sprzeczne z sobą na temat trasy, zakresu itp.

  1. Nigdy nie było poważnych konsultacji w tej sprawie, urbaniści i projektanci rysowali swoje projekty prawdopodobnie pod naciskiem możnych grup nacisku, w oparciu o własne ambicjje i interesy a co najgorsze za aprobatą władz miasta Gdańska, które w dobrej wierze zostały przez mieszkańców wybrane i których nigdy nie posądzano o gigantomanię i uleganie grupom nacisku z kregów wykonawców wielkich inwestycji, architektów i projektantów.
  2. To co zamierza się zrealizować to jakiś koszmarny potworek, trasa w esy-floresy, niewykorzystanie istniejacej infrastruktury. gigantyczne i niepotrzebne koszty, wyburzenie przeszło 60 budynków (co z zapewnieniem mieszkań zastępczych dla ich mieszkańców?- no i tych dodatkowych - co zwietrzyli okazję?) , zniszczenie 150 - letniej infrastruktury koszar królewskiej husarii (jak one mogłyby pięknie zostać odrestaurowane widać u zbiegu ulic Symanowskiego i Grunwaldzkiej).
  3. Nie zamierzam dzisiaj polemizować z projektantami na temat szczegółow absurdów które oni w swojej zarozumiaóści uważają za jedynie słuszne i wszystkich, którzy mają inne poglądy oważają za ignorantów i głupców - chociaż innych , rozsadniejszych i zdecydowanie tańszych rozwiazać jest co najmniej kikanaście.
  3. W żadnym wypadku nie mogą być zasadniczymi hasłami "Euro 2012, wykorzystanie Funduszy Europejskich - bo wcale na razie ich nie ma- a nawet jesli będą- nie są on przeznaczone na marnotrawstwo i realizację chorych ambicji niektórych "władców" - a co najważniejsze ich wielkość wynosi tylko mały procent rzeczywistych kosztów inwestycji (reszta będzie pokrywana kredytem który będą spłacać ze swoich podatków nasi wnukowie) - czy nikt tego nie widzi?

  Nawołuję do społecznego nieposłuszęństwa społeczeństwa Dzielnicy Wrzeszcz, proponuję wspołne działanie i nie uleganie grupom interesu jak nie przymierzając, przepraszając wyrazenie - stado baranów.

  Mieszkańcy Wrzeszca - weźcie sprawy w swoje ręce- wiem, żę większość z was jest bardzo zajęta pracą i nie ma czasu na społecznikowskie dzialanie. a jednak emeryci i bezrobotni- pokażcie że jesteście potrzebni

  Jestem do dyspozycji

  tel 602 417 641 mail h. wojcieciechowski@wp.pl
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mój Dzień służby zdrowia

  Barbara (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

  W Dzienniku BaLtyckim z20.10.09 przeczytaam artykuł -Moje święto-pracownika medycyny.To także moje święto-jestem lekarzem z ponad 30-letnim stażem. NIe wiem nawet kiedy to święto .przypada , bo...rozwiń całość

  W Dzienniku BaLtyckim z20.10.09 przeczytaam artykuł -Moje święto-pracownika medycyny.To także moje święto-jestem lekarzem z ponad 30-letnim stażem. NIe wiem nawet kiedy to święto .przypada , bo nigdy nie był to dzień wolny od pracy,w przeciwieństwie do Dnia Nauczyciela, kiedy musiałam organizować ..opiekę nad dziećmi.Było to dodatkowym utrudnieniem w czasach gdy zdobywałam specjalizacje i doktorat-łącznie ok 10 lat.Nadmienię,że nie dostałam ani jednego dnia wolnego z racji nauki,wykorzystując własny skromny urlop(nie 3 miesiące jak Pani Nauczycielka). Moja pensja jest dzisiaj porównywalna z Pani a pracuję 48 godz tygodniowo-nie18!!.Droga Pani Nauczycielko-odrobinę pokory.Zyczę zdrowia i dużo przyjemności na wcześniejszej emeryturze zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bilbordy

  kaszubka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 7

  Po naszym miescie Sopocie przemieszczaja sie stadami olbrzymie bilbordy sa nie podpisane ,czyli anonimy na kolach.
  Mysle,ze demokracja tez musi byc ujeta w ramy prawa.
  Czy sluzba miejska nie ma...rozwiń całość

  Po naszym miescie Sopocie przemieszczaja sie stadami olbrzymie bilbordy sa nie podpisane ,czyli anonimy na kolach.
  Mysle,ze demokracja tez musi byc ujeta w ramy prawa.
  Czy sluzba miejska nie ma prawa aby ustalic kto jest wlascicielem tych anonimow.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  taksówkarze

  krystyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

  potrzeba durzo więcej taksówek jak są duże imprezy lub wikendy zawsze jest brak taksówek albo trzeba czekać długo albo nie odbierają telefonów

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo