Menu Region

Poszukiwani przestępcy z województwa pomorskiego (ZDJĘCIA)

Poszukiwani przestępcy z województwa pomorskiego (ZDJĘCIA)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Łukasz Kłos

3Komentarze Prześlij Drukuj
Widziałeś którąś z tych osób? Skontaktuj się z policją! Najlepiej zadzwonić na jeden z numerów alarmowych 112 (dla tel. komórkowych) lub 997 (dla stacjonarnych) albo udać się do najbliższej jednostki policji. Publikujemy zdjęcia osób z Pomorza, poszukiwanych listami gończymi.
1/24
 • Baranowska Justyna (ur. 1987), podejrzana o przymuszanie
 • Bąkowska Andżelika (ur. 1980), poszukiwana za udział w rozboju
 • Bednarczyk Zbigniew (ur. 1954), poszukiwany za oszustwa na dużą skalę
 • Dąbrowski Edward (ur. 1955), poszukiwany m.in. za oszustwa gospodarcze
 • Gierszewska-Mikietińska Irena (ur. 1965), podejrzana o czerpanie korzyści z prostytucji
 • Gorczyca Sebastian (ur. 1976), poszukiwany w związku z oszustwami
 • Goździejewski Marek (ur. 1973), poszukiwany za ciężkie pobicie
 • Grynia Mirosław (ur. 1956), podejrzany o udzielenie pomocy grupie przestępczej
 • Jankowski Piotr (ur. 1971), podejrzany o spowodowanie śmierci 4 osób w wypadku
 • Kalkowski Grzegorz (ur. 1960), podejrzany o jazdę pod wpływem alkoholu
 • Kamowski Bartosz (ur. 1985), poszukiwany do odbycia kary za przywłaszczenie rzeczy
 • Kędziora Michał (ur. 1971), podejrzany o przywłaszczenie rzeczy
 • Kisielewski Adam (ur. 1978), poszukiwany za oszustwa i rozbój
 • Kisielewski Artur (ur. 1968), poszukiwany za nieumyślne spowodowanie śmierci
 • Kochan Marek (ur. 1956), poszukiwany za oszustwa o znacznej wartości
 • Konefał Jacek (ur. 1970), poszukiwany w związku z oskarżeniem o znęcanie
 • Kożuchowski Paweł (ur. 1980), poszukiwany m.in. za kradzież z włamaniem
 • Kropidłowski Marcin (ur. 1981), poszukiwany za zabójstwo na tle rabunkowym
 • Krzysztofiak Jolanta (ur. 1971), poszukiwana za przywłaszczenie pieniędzy
 • Kulikowski Grzegorz (ur. 1969), poszukiwany za kradzież z włamaniem

ZOBACZ KONIECZNIE: PRZESTĘPCY Z POMORZA POSZUKIWANI PRZEZ POLICJĘ 2013 [ZDJĘCIA]Niektóre z tych nazwisk są doskonale znane organom ścigania. Niemal każdy policjant wie zapewne, kim jest Ryszard Król. Za ściganym od października 2010 roku mężczyzną wysłano już trzy listy gończe.
Poszukiwany jest za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu, a funkcjonariusze przestrzegają, że może być uzbrojony i agresywny.

ZOBACZ TAKŻE: Inni najbardziej poszukiwani przestępcy na Pomorzu. Policja czeka na sygnałyWśród najcięższych przestępstw znajduje się również zabójstwo na tle rabunkowym, którego miał się dopuścić Marcin Kropidłowski.

Na policyjnej czarnej liście znajdują się jednak również takie postacie jak Zbigniew Bednarczyk (poszukiwany czterema europejskimi nakazami aresztowania i pięcioma polskimi listami gończymi), podejrzany o oszustwa i wyłudzenia na wielką skalę.

Nietypową historię mają poszukiwania Andrzeja Adamczyka, ps. "Krokodyl". Mężczyzna już raz znalazł się w rękach wymiaru sprawiedliwości. To on miał kierować napadem na kantor w Kwidzynie i zabić syna jego właścicielki. Dzięki osobliwemu splotowi wydarzeń wymknął się jednak organom ścigania i od dekady ścigany jest listem gończym.

Obok podejrzanych i skazanych za najcięższe zbrodnie, prezentujemy tu także osoby zaplątane w bardziej pospolite przestępstwa. Wśród poszukiwanych są dłużnik alimentacyjny, złodzieje oraz mniejsi czy więksi oszuści. Każdy z przypadków stanowić może odrębną historię zejścia ze ścieżek prawa.

Na swoich stronach internetowych policjanci publikują też krajową TOP listę poszukiwanych przestępców. Otwiera ją Dariusz Denkiewicz - 50-letni mężczyzna, podejrzany o to, że za 500 zł zastrzelił swojego klienta. Denkiewicz prowadził warsztat samochodowy w Warszawie. 30 marca, kilka minut przed godz. 17, do warsztatu przyjechał czarnym saabem klient, 32-letni prawnik. Doszło do awantury.

- W pewnym momencie jeden z nich wyjął broń i oddał strzały w kierunku drugiego. Po chwili wsiadł do saaba i odjechał - powiedział po zdarzeniu Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji. Jak się okazało, Denkiewicz załadował ciało 32-latka do bagażnika. Wkrótce odnaleziono samochód - ciało zamordowanego ciągle było w bagażniku. Policjanci zabezpieczyli też broń - pistolet maszynowy, którym miał się posłużyć 50-latek.

Drugie miejsce na TOP liście poszukiwanych zajmuje Piotr Kupiec - 24-letni pseudokibic z Krakowa, który jest podejrzany o to, że we wrześniu 2007 roku podbiegł do samochodu kibica Korony Kielce i kilkakrotnie dźgnął go nożem.

Do ukrywającego się mężczyzny za pośrednictwem jednego z portali internetowych przemówiła matka, publikując list. Prosi go w nim, żeby się ujawnił. Jednak dziwna i zaskakująca jest końcówka listu: "Synu, jeszcze nieraz zasiądziemy wspólnie do lektury Żeromskiego". Zdaniem policjantów, matka przesłała mu w ten sposób zaszyfrowaną wiadomość.

Trzeci z najpilniej poszukiwanych polskich przestępców ma 71 lat. To Marian Ozga, mężczyzna z Lipia na Podkarpaciu, podejrzany o zabójstwo swojej siostry. Motywem zbrodni ma być chęć wzbogacenia się - uzyskania części spadku. Z zeznań świadków wynika, że Marian Ozga wpadł do pokoju siostry, zaatakował ją gazem łzawiącym i pobił. Napadnięta kobieta straciła na chwilę przytomność. Jej brat oblał w tym czasie cały pokój benzyną, podpalił i uciekł.

Dzięki publikacji listów gończych już niejednokrotnie udało się pochwycić sprawców przestępstw. To zasługa ludzi, którzy podejrzewając, że spotkali poszukiwanego, natychmiast zgłosili to organom ścigania. Policjanci przestrzegają jednak przed samodzielną próbą zatrzymywania osób i zalecają ostrożność.

- Nie należy się niepotrzebnie narażać. Policję powinno się powiadomić w sposób możliwie dyskretny, podając jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu, ubioru poszukiwanego, jak i czasu oraz miejsca, w którym przebywał - podkreśla podkom. Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

błędne dane

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

l.x (gość)  •

Panowie proszę odświeży stronę ponieważ macie błędne dane np.poszukiwany Adam kisielewski przesiedział 6 lat i od ponad 2 tygodni jest na wolności.Pozdrawiam

odpowiedzi (0)

skomentuj

oto przypadek patologii

+199 / -197

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

antyaferał (gość)  •

" Wśród najcięższych przestępstw znajduje się również zabójstwo na tle rabunkowym, którego miał się dopuścić Marcin Kropidłowski."


Którego miał się dopuścić ???? i list gończy??
Gdzie prawo?

konstytucja R.P.Art. 42.

1. Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia. Zasada ta nie stoi na przeszkodzie ukaraniu za czyn, który w czasie jego popełnienia stanowił przestępstwo w myśl prawa międzynarodowego.

2. Każdy, przeciw komu prowadzone jest postępowanie karne, ma prawo do obrony we wszystkich stadiach postępowania. Może on w szczególności wybrać obrońcę lub na zasadach określonych w ustawie korzystać z obrońcy z urzędu.

3. Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wątpliwości zrodzone z sytuacji.

+215 / -214

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

antyaferał (gość)  •

Biorąc pod uwagę poziom intelektualny naszych prokuratorów, ich wyszkolenie, przynależność do grup przestępczych. Okoliczności , fakty są wątpliwą tezą do wydania listów gończych tych ludzi. Nie ufałbym policji i prokuraturom w obecnych czasach.

odpowiedzi (0)

skomentuj