Tenis: Urszula Radwańska w górę rankingu WTA, dobry początek Janowicza

Tomasz Kuczyński
Urszula Radwańska
Urszula Radwańska Andrzej Szkocki Polska Press
Młodsza z sióstr Radwańskich skoczyła 99. na 80. miejsce na światowej liście WTA. Agnieszka Radwańska nadal jest siódma. Jerzy Janowicz pokonał Japończyka.

Dobra gra Urszuli Radwańskiej w Stambule przyniosła efekt w postaci znacznego awansu w rankingu WTA. Polka przegrała w finale z Ukrainką Łesią Curenko, która też zaliczyła duży skok - z 71. na 47. miejsce. na świecie.

Urszula Radwańska awansowała do finału turnieju WTA w Stambule. Polka pokonała w trzech setach Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą 6:3, 4:6, 6:3. To dla krakowianki drugi finał zawodów tej rangi w karierze.

- Bardzo się cieszę i życzę jej sukcesu. Oby turniej w Turcji był dla niej przełamaniem, bo stać ją na miejsce w czołowej 50 rankingu. Ula musi teraz jeszcze więcej pracować, bo w Stambule pokazała, że ma talent - powiedział Wojciech Fibak.

W rankingu nadal prowadzi Amerykanka Serena Williams (już od 251 tygodni!), przed Rosjanką Marią Szarapową i Rumunką Simoną Halep. Siódma jest Agnieszka Radwańska, 80. jej młodsza siostra Urszula, 94. jest Magda Linette, a 134. zawodniczka Górnika Bytom Paula Kania (awans o dwie pozycje).

Jerzy Janowicz obsunął się w rankingu ATP z 48. na 51. miejsce. Łodzianin wczoraj rozpoczął grę w turnieju na kortach ziemnych w Hamburgu. W pierwszym meczu pokonał zawodnika z kwalifikacji Japończyka Taro Daniela (112. ATP) 6:4, 6:3. Spotkanie było rozgrywane na korcie centralnym, pod zadaszeniem, ze względu na padający deszcz. W drugim secie Jerzyk prowadził już 4:1, ale chyba się rozkojarzył, bo stracił swego gema serwisowego do zera, następnie rywal wygrał swój serwis i było 4:3. Janowicz jednak się skoncentrował i wygrał dwa kolejce gemy i całe spotkanie.

W II rundzie Polak zagra z ???? Diego Schwartzman z Argentyny (66. ATP) - Pablo Cuevas z Urugwaju (31. ATP).