Gdynia: Sławomir Żygowski nowym prezesem Nordea Bank Polska....

Gdynia: Sławomir Żygowski nowym prezesem Nordea Bank Polska. Włodzimierz Kiciński zrezygnował

red.

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Włodzimierz Kiciński podjął decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu Nordea Bank Polska. W czwartek, 10 listopada br., ustąpi ze stanowiska.
Włodzimierz Kiciński zrezygnował z funkcji Prezesa Zarządu Nordea Bank Polska

Włodzimierz Kiciński zrezygnował z funkcji Prezesa Zarządu Nordea Bank Polska ©Grzegorz Mehring

- Myślę, ze nadszedł właściwy czas, abym ustąpił, biorąc pod uwagę fazę rozwoju naszego banku. Dużą satysfakcją było dla mnie podążanie ścieżką rozwoju wspólnie z zespołem Nordea. Będę wspierał nowego prezesa moim doświadczeniem w jego dalszych dążeniach do budowania silnej instytucji Nordea - mówi Włodzimierz Kiciński.

Gdańsk: Nowe Centrum Doradcze banku Nordea w miejscu restauracji Cristal

- Jest mi miło ogłosić, że Sławomir Żygowski zaakceptował propozycję kierowania bankiem od dnia 11 listopada. Od 10 lat, działając jako członek Zarządu w Polsce, zbudował solidne podstawy dla bankowości korporacyjnej - mówi Ossi Leikola, Szef Banku na Polskę i Kraje Bałtyckie.


Nordea Bank Polska otrzymał certyfikat Programu Inwestor w Kapitał Ludzki

- Włodzimierz Kiciński odegrał ważną rolę najpierw w przeobrażeniu Nordea Bank Polska w dochodową instytucję, a następnie - dzięki wzrostowi - w uzyskaniu przez nasz bank znacznej pozycji na polskim rynku. Jestem mu wdzięczny za jego wkład w rozwój Nordea i życzę mu kolejnych sukcesów w przyszłości - kontynuuje Ossi Leikola.

Gdynia: Dobre wyniki Nordea Banku


Sławomir Żygowski
jest I Wiceprezesem Zarządu Nordea Bank Polska i Zastępcą Prezesa Zarządu ds. Bankowości Korporacyjnej od stycznia 2007 roku. Jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Ukończył również szkolenie w zakresie bankowości i zarządzania w INSEAD i w University of Michigan.

Bank Nordea ma już sieć 200 oddziałów

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

NASZE AKCJE

Wideo