Policjanci i urzędnicy przeciwko spalinom

  Policjanci i urzędnicy przeciwko spalinom

  Maciej Pawlikowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Stop zatruwającym nasze środowisko samochodom! Policjanci z gdańskiej drogówki wraz z urzędnikami z magistratu oraz funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego zajęli się kontrolą nazbyt ziejących spalinami aut. W ramach "Tygodnia zrównoważonego transportu" na ulicach Gdańska przeprowadzane są badania emisji samochodowych spalin.
  - Kontrole rozpoczęły się we wtorek, 16 września, i potrwają do najbliższego poniedziałku - informuje nadkomisarz Jan Kościuk, rzecznik prasowy pomorskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Wszystkie samochody, które w nadmiarze będą zadymiać ulice i wydzielać zbyt dużą ilość spalin oraz pojazdy, z których wycieka olej, będą eliminowane z ruchu drogowego.

  Do piątku w wyniku przeprowadzanych na ulicach kontroli policjanci z drogówki, a także funkcjonariusze ITD, zatrzymali około 30 dowodów rejestracyjnych pojazdów. W połowie zanotowanych przypadków powodem było właśnie zanieczyszczanie środowiska przez te auta.

  W czasie przeprowadzanych badań technicznych funkcjonariusze wykorzystują między innymi dymomierze i analizatory spalin, na podstawie których można dokładnie ocenić poziom emisji spalin do atmosfery "produkowanych" przez każdy z kontrolowanych pojazdów.

  W ogólnopolskiej akcji odbywającej się pod auspicjami Unii Europejskiej i Ministerstwa Środowiska, oprócz gdańskiej policji i Inspekcji Transportu Drogowego udział biorą cztery stacje diagnostyczne, w których również przeprowadzane są kontrole pojazdów podejrzewanych o zatruwanie środowiska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo