Wójt trafi przed sąd

  Wójt trafi przed sąd

  Leszek Literski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Sprawa z przeszłości zaprowadzi wójta Czarnej Dąbrówki Wojciecha Gralaka przed oblicze sprawiedliwości. Wójt będzie musiał tłumaczyć się z niedopełnienia obowiązków, bo taki zarzut padł ze strony Prokuratury Rejonowej z Lęborka. Grożą mu nawet 3 lata pozbawienia wolności.
  Sprawa dotyczy wydarzeń z poprzedniej kadencji, ale dopiero niedawno wyszła na jaw. Ówczesny przewodniczący Rady Gminy Łucjan K. oraz były radny Roman Z. byli karani za prowadzenie samochodów pod wpływem alkoholu. Mimo to nie zostali odwołani. Przetrwali do wyborów, mimo że każdy radny powinien stracić mandat, gdy sąd skaże go prawomocnym wyrokiem.

  Tak się nie stało, a ponadto Roman Z. nie odpracował zasądzonych 80 godzin pracy społecznej. Mimo to Gralak własnoręcznym podpisem poświadczył, że Z. sumiennie wykonał sądowy nakaz.

  - Wójt zaniechał wniesienia uchwały o odebranie mandatów tym radnym. Badamy też, czy doszło do poświadczenia przez niego nieprawdy - wyjaśnia prokurator Piotr Łuczak.

  Wojciech Gralak doskonale wie, że oskarżenia są poważne, ale nie uważa się za winnego.

  - Nie wiedziałem, że obaj radni byli karani, bo jako urząd nie dostajemy postanowień z sądów - zapewnia, dodając, że o godzinach pracy społecznej Romana Z. wiedział. - Jednak bezpośredni nadzór miał jeden z urzędników, który potwierdził, że robota została wykonana. Musiałem zaufać mojemu podwładnemu - kończy.

  Ostateczny wyrok zapadnie w sądzie. Skazanie oznacza dla Gralaka odejście ze stanowiska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo