Menu Region

Gdańsk - Sopot. Światowej sławy Cirque du Soleil w Ergo...

Gdańsk - Sopot. Światowej sławy Cirque du Soleil w Ergo Arenie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Jarosław Zalesiński

6Komentarzy Prześlij Drukuj
Gdańsk - Sopot. Światowej sławy Cirque du Soleil w Ergo Arenie

"Saltimbanco" to wielki show, tworzony przez 50 artystów (© Materiały prasowe)

Kanadyjska grupa teatralna Cirque du Soleil (Cyrk Słońca) wystąpi w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Artyści, którzy pokazywali swoje umiejętności m.in. na gali rozdania Oscarów i finale Super Bowl, pojawią się w Polsce po raz pierwszy.
Cyrk: cztery wyliniałe wielbłądy, brudnawa płachta namiotu i sprzedawany w czasie przerwy przesolony popcorn w papierowych rożkach. Do takiego standardu przyzwyczaiły nas występujące w Polsce pod namiotami cyrkowe trupy.

- Cirque du Soleil, który w styczniu wystąpi w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie, to całkiem inna rzeczywistość. - W latach 80. w sztuce cyrkowej dokonała się rewolucja - mówi Mikołaj Ziółkowski, szef Agencji Alter Art, która zaprosiła Cyrk Słońca do Polski - ale ze zrozumiałych powodów ominęło to Polskę.

Cirque du Soleil jest właśnie tym zespołem, który zmienił oblicze sztuki cyrkowej. Przed 26 laty stworzyło go w Kanadzie kilkunastu cyrkowych artystów.
Dziś przy przedsięwzięciach Cyrku Słońca zatrudnionych jest ponad 5 tys. osób, z których ponad tysiąc to występujący przed publicznością artyści.

Zespół dopracował się przez te lata 20 różnych widowisk, które do tej pory obejrzało na całym świecie ponad 100 mln widzów. Cirque du Soleil uświetniał m.in. uroczystości rozdania Oscarów czy finałowe mecze ligi futbolu amerykańskiego.

Do Polski Cirque du Soleil przyjeżdża po raz pierwszy, a Gdańsk jest jedynym miastem, w którym będzie można obejrzeć jego widowisko. - Bo mamy Ergo Arenę - tłumaczy Ziółkowski. Hali, która by była na miarę wielkich show Cirque du Soleil, jak się okazało, nie ma np. Warszawa. - Występujemy tylko w miejscach, które spełniają wszystkie nasze warunki - potwierdziła na środowej konferencji prasowej w Ergo Arenie Clare O'Connell, menedżerka zespołu.

Gdańsk - Sopot: Rok działania Ergo Areny. Przeżyjmy to jeszcze raz

Publiczność w Gdańsku obejrzy widowisko "Saltimbanco", które przez Cirque du Soleil grane jest najdłużej, bo od 1992 roku. Show trwa dwie i pół godziny, występuje w nim 50 artystów.

Cyrk reklamuje się zdaniem "niemożliwe jest tylko słowem". Filmy z tego niezwykłego widowiska (www.cirquedusoleil.com) przekonują, że to nie tylko słowa. - Jesteśmy cyrkiem, ale łączymy też teatr uliczny, taniec i śpiew - opisuje show Clare O'Connel.

Cirque du Soleil przyjeżdża do Gdańska w styczniu. Sprzedaż internetowa biletów rozpoczyna się już w czwartek. Cirque du Soleil, 19-22 stycznia, Ergo Arena Gdańsk/Sopot, ul. Gospody 37, bilety 125-250 zł.

Zobacz również: Gladiatorzy w Ergo Arenie

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


6

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

kupie, kupie!:)

+35 / -33

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

iga (gość)  •

kupie bilety na cyrk du soleil w promocyjnej cenie. 502 057 278

odpowiedzi (0)

skomentuj

bilety na Cirque du Soleil sprzedam

+36 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Małgorzata Kamińska (gość)  •


Mam do sprzedania 3 bilety na 21 stycznia godz.20, sektor 117, rząd 4, miejsce 8,9,10.Cena 200zł/szt, tel.502295440, mail: kabo1@poczta.onet.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj

TANIO SPRZEDAM BILETY na Cirque du Soleil w Ergo Arena Gdańsk

+37 / -44

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gość (gość)  •

19 Stycznia 2012r. Ergo Arena Gdańsk godzina 20:00
Cirque de Soleil okazyjnie sprzedam dwa bilety za połowę ceny.

Proszę o kontakt na numer: 6 0 4 6 6 0 6 6 4
Bardzo dobry sektor idealnie na wprost występujących artystów!

Dodaj swój komentarz:

odpowiedzi (0)

skomentuj

SPRZEDAM BILETY na Cirque du Soleil w Ergo Arena Gdańsk

+65 / -50

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dar (gość)  •

SPRZEDAM BILETY na Cirque du Soleil w Ergo Arena Gdańsk

Witam PILNIE sprzedam 2 bilety na Cirque du Soleil w Ergo Arena Gdańsk Termin: 2012-01-21 Godzina: 16:00:00 Miejsce: Ergo Arena/A1/122/IX/10 ORAZ Ergo Arena/A1/122/IX/9, Za jeden bilet zapłaciłem 190zł a sprzedam za 180zł. tel: 792-730-297. e-mail: cannibal5@wp.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj

gimnastyczki

+44 / -35

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wiki (gość)  •

Takie gimnastyczki widziałam już na deptaku w Sopocie. Przyjechały z Mongolii, czy tez którejś ze wschodnich częsci Rosji.... Małe dziewczynki przymusza się do nienaturalnych ćwiczeń skutkujacych nienaturalnym naciagnięciem mięśni. Kilka lat bólu po to, żeby przez kilka lat zarabiać na rodzinę w występach ulicznych.... Może te z tego cyrku przynajmniej lepiej zarabiają?

odpowiedzi (0)

skomentuj

BOSKIE !

+51 / -47

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ALTAVITAE (gość)  •

Ludzie !
Jesli tylko to mozliwe...koniecznie to musicie zobaczyc.
To nie jest cyrk...to jest spektakl jaki trudno sobie nawet wypobrazic...Totalna perfekcja i artyzm najwyzszej klasy.
Poprostu ...boskie wrazenia wizualne ...i super muzyka, ktora najpewniej bedziecie mogli zakupic po wystepach.
Widzialam Cirque du Soleil 2X w Las Vegas .
BOMBA !!

odpowiedzi (0)

skomentuj