Drzewka za papier!

  Drzewka za papier!

  Anna Szałkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pięć tysięcy sadzonek jodeł, świerków i sosen, drzew liściastych oraz ozdobnych krzewów czeka od dzisiaj na mieszkańców Elbląga, którzy wezmą udział w naszej ekologicznej akcji "Drzewko za makulaturę". Będzie też niezwykły pokaz sztucznych ogni oraz występ zespołu Leszcze.
  Drzewko może dostać każdy, wystarczy, że przyniesie ze sobą 5 kg makulatury. Przypomnijmy, zakończona wielkim sukcesem tego typu akcja odbyła się w kwietniu tego roku w Gdańsku. W ciągu dwóch dni rozdano 6000 drzewek, a zebrano prawie 20 ton makulatury.

  Sadzonki na dzisiaj i jutro, tak jak podczas kwietniowej akcji, przygotowała dla naszych czytelników Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku.

  - W Elblągu będzie można porozmawiać z naszymi leśnikami, którzy fachowo doradzą, jak zająć się sadzonkami - mówi Jacek Leszewski, rzecznik prasowy gdańskiej RDLP.
  Leśnicy przygotują drzewka, natomiast przyniesioną przez Was makulaturą "zaopiekuje się" Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu.

  - Chętnie angażujemy się w tego typu inicjatywy, sami również od lat prowadzimy akcje ekologiczne - informuje Grażyna Gaza z ZUO. - Dobrym przykładem jest konkurs na zbiórkę zużytych baterii. Zachęcamy również do zbierania nakrętek, kartoników, makulatury. Te wszystkie odpady, odpowiednio przetworzone, wracają w nowej postaci. Na przykład z odzyskanego z makulatury papieru robi się niektóre gazety.

  Do udziału w naszej akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców Elbląga i okolic, szczególnie czekamy jednak na dzieci i młodzież.

  - Oczywiście, weźmiemy udział w akcji "Drzewko za makulaturę" - zapewnia Małgorzata Okupska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu. - Nasi uczniowie już przynieśli tyle makulatury, że nie mamy jej gdzie trzymać. Drzewka nam się przydadzą. Teren wokół szkoły mamy duży, więc znajdzie się odpowiednie miejsce.

  Akcja ekologiczna "Polski Dziennika Bałtyckiego" i "Tygodnika Elbląskiego" odbędzie się w ramach inauguracji Roku Kulturalnego 2008/2009 w Światowidzie oraz 10-lecia Ustawy o Samorządzie Województwa.

  - Zapraszamy wszystkich, bo atrakcji na placu Kazimierza Jagiellończyka i w Światowidzie na pewno nie zabraknie - zapewnia Monika Stando, rzecznik prasowy Światowidu. - Dzisiaj i jutro każdy znajdzie coś dla siebie z bogatej oferty kulturalnej, muzycznej czy ekologicznej. Czeka nas między innymi występ zespołu Leszcze oraz pokaz sztucznych ogni.

  Pokaz ten został zorganizowany specjalnie przez naszą gazetę dla mieszkańców Elbląga.
  - Myślę, że przygotowaliśmy niezwykłe widowisko, jakiego chyba jeszcze w tym mieście nie było - mówi Sławomir Jóźwiak z firmy Click. - Szczegółów nie będę zdradzać. Powiem tylko, że użyte zostaną materiały najnowszej generacji. Na niebie pojawi się niespotykana gama barw.

  Gdzie przynieść makulaturę?


  "Drzewko za makulaturę", akcja ekologiczna "Polski Dziennika Bałtyckiego", rozpoczyna się w Elblągu dzisiaj i potrwa do jutra. Każdy, kto przyjdzie na pl. Kazimierza Jagiellończyka 19 września w godz. 10-17 lub 20 września od godz. 9 do 15 i przyniesie makulaturę, może zostać właścicielem drzewa. Za pięć kilogramów gazet, kartonów czy starych książek można otrzymać piękną roślinę, która będzie ozdobą przydomowego ogródka lub działki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo