Dla tych, co zapomnieli

  Dla tych, co zapomnieli

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Z okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera, 21 września, odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem "Pamiętajmy o tych, którzy zapomnieli". W niedzielę, w kościele św. Jana o godz.18 wystąpi Grace Gospel Choir, soliści Anna Heron i Marek Bałata oraz aktorzy Halina Winiarska i Jerzy Kiszkis. Koncert dedykowany jest chorym i ich opiekunom, którzy poświęcają im cały swój wolny czas.
  Choroba Alzheimera powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu. Wczesne rozpoznanie może zahamować rozwój choroby, opóźniać objawy, ale niestety ciągle jest zbyt późno wykrywana.
  Choroba Alzheimera to niestety temat wstydliwy, zwłaszcza dla rodzin takich osób. Gdańskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera (organizator koncertu) stara się wspierać zarówno chorych, jak i opiekunów. Proponuje wsparcie psychologiczne, ale dużo ważniejsza jest pomoc finansowa.


  Chorzy nie mają stałej opieki hospicyjnej ani wystarczającego dostępu do innych form pomocy medycznej. W Polsce brakuje wciąż profesjonalnych opiekunów w placówkach opiekuńczych i wyspecjalizowanych dziennych domów opieki.

  Mieszkania rodzin są najczęściej nieprzystosowane do potrzeb chorego, jest ciasno i brakuje sprzętu pomocniczego. W takiej rodzinie na ogół wszyscy żyją w stresie, bo trzeba się podporządkować choremu.

  Zorganizowanie koncertu w Światowym Dniu Choroby Alzheimera to przede wszystkim chęć przypomnienia i uświadomienia społeczeństwu, że żyje wśród nas grupa ludzi, którzy byli kiedyś małżonkami, przyjaciółmi, pracownikami, ale zachorowali i potrzebują teraz pomocy innych.

  Cena biletu na koncert w kościele św. Jana to 10 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo