Chcą dobudować piętro do Batorego

  Chcą dobudować piętro do Batorego

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Właściciele jednego z gdyńskich centrów handlowych - domu Batory przy skrzyżowaniu ul. 10 Lutego i Władysława IV, chcą rozbudować ten obiekt. Przedstawiciele spółki złożyli już w gdyńskim urzędzie miasta wniosek o ustalenie nowych warunków zabudowy.
  Decyzja ta może umożliwić wydanie w przyszłości zgody na dobudowanie do gmachu jednego piętra.
  Inwestycja mogłaby jednak rozpocząć się najwcześniej w przyszłym roku, nie wiadomo bowiem, czy spółce uda się uzyskać wszystkie, niezbędne pozwolenia. Dla terenu, na którym stoi Batory, ustalany jest obecnie nowy plan zagospodarowania przestrzennego.

  - W takim wypadku gmina może zgodnie z prawem wstrzymać wydanie warunków zabudowy na rok - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. - Ale nie jest to obowiązek. Najwięcej zależy od opinii Biura Planowania Przestrzennego. Wydział Architektury Urzędu Miasta skierował tam stosowne pytanie.

  Przedstawiciele C.H. Batory S.A. o szczegółach swoich planów inwestycyjnych rozmawiać nie chcą. Bardziej rozmowni są reprezentanci kupców, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Współwłaścicieli C.H. Batory w Gdyni. Chcą być oni stroną w postępowaniach administracyjnych, dotyczących obiektu.

  - Na rozbudowę zgodzimy się tylko wtedy, gdy zarząd C.H. Batory S.A. przystanie na odsprzedanie nam lokali sklepowych na własność - mówi mec. Sławomir Koroluk, pełnomocnik stowarzyszenia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo