Pies tylko na kolanach lub za drzwiami

  Pies tylko na kolanach lub za drzwiami

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  - Każde wyjście do sklepu jest walką, tłumaczeniem, upominaniem się o swoje prawa - mówi jeżdżąca na wózku inwalidzkim Anna Urbańska, której przez cały czas towarzyszy pies asystujący. - Zwykle walczę do końca, ale kilka razy zdarzyło mi się zrezygnować z wejścia do lokalu czy sklepu, bo wiedziałam, że to nic nie da.
  Czy Trójmiasto jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych i ich psów? Organizatorzy akcji "Miejsca przyjazne psom asystującym" z programu "Pomóżmy razem" są zdania, że musimy się jeszcze dużo nauczyć.

  - Zwróciliśmy się do dużych centrów handlowych, hipermarketów, sklepów, by przyłączyły się do naszej akcji. Z Trójmiasta nikt nie odpowiedział - mówi Aleksander Zaruski, koordynator akcji. - To już druga edycja akcji i znowu nikt z Trójmiasta się nie zgłosił. Wiem, że hipermarkety z sieci Tesco i Carrefour popierają akcję we wszystkich swoich sklepach w kraju, więc także w Trójmieście, ale firm rodem z Gdańska czy Gdyni nie ma.

  A przecież udział w akcji nic nie kosztuje. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej www.pomozmyrazem.pl, a zostanie wysłana naklejka świadcząca o tym, że miejsce jest przyjazne psom asystującym. Jak tłumaczą się handlowcy? Zgodnie twierdzą, że nic o akcji nie wiedzieli.

  - Zwykle popieramy takie akcje - mówi Wojciech Korzeniewski, dyrektor marketingu w CH Manhattan. - Nasza ochrona jest poinstruowana, że gdy pojawi się osoba z psem asystującym należy się nią zająć.

  Marcin Łukasiewicz, dyrektor Galerii Bałtyckiej, deklaruje nawet, że choć nic nie wie o akcji, to psy asystujące, a nawet psy całkiem zwykłe, czyli na smyczy i w kagańcu są mile widziane w centrum handlowym.

  - Pies to przyjaciel człowieka i nie mamy nic przeciwko temu, by ludzie odwiedzali Galerię Bałtycką ze swoimi pupilami - zapewnia dyrektor. - Jednak nie możemy decydować za właścicieli sklepów. Jeśli oni nie wpuszczają psów, nic nie możemy zrobić.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo