Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sopot: Studenci fizjoterapii czekają na propozycje uczelni

Kamila Grzenkowska
W ciągu tygodnia chęć przejęcia części studentów zaoferowało  w sumie pięć uczelni
W ciągu tygodnia chęć przejęcia części studentów zaoferowało w sumie pięć uczelni Tomasz Bołt
Ponad 20 byłych już studentów fizjoterapii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej wciąż czeka na propozycje uczelni w związku z likwidacją tego kierunku. Nie uczestniczą w zajęciach, bo na razie nie są zapisani na żadnej uczelni. W ciągu tygodnia zaproponowano im kontynuację nauki m.in. na uczelni w Elblągu.

- Raczej nie przyjmiemy tej propozycji. Studiowaliśmy w Trójmieście i tu chcemy kontynuować naukę - mówi Michał, jeden ze studentów, proszący o zachowanie anonimowości. - Sytuacja jest na razie nieciekawa, nie chcę wychodzić "przed szereg".

Rzeczniczka SWPS, Natalia Osica, zapewnia, że ponad stu studentów już przeniosło swoje dokumenty na inne, zaproponowane uczelnie. Z pozostałymi osobami prowadzono ostatnio indywidualne rozmowy, szukając różnych rozwiązań.

W miniony piątek, tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego, władze SWPS niespodziewanie oznajmiły studentom, że... likwidują kierunek fizjoterapii. Powodem tego miały być względy ekonomiczne - przedstawiciele uczelni mówili o jego nierentowności. W ten sposób zaskoczono około 150 żaków.

Sopot: Likwidacja fizjoterapii zaskoczyła studentów

Okazuje się, że grupka studentów, która jeszcze nie zdecydowała się na przenosiny, jest w dość "trudnej" sytuacji.

- Dotyczy ona ok. 20 osób, z których 75 proc. ma niepozaliczane przedmioty w sesji poprawkowej. Są to studenci I i II roku. Połowa z nich ma ponad 10 niezaliczonych egzaminów - zdradza Natalia Osica. - Specjalnie dla tych osób uczelnia wyznaczyła czas do końca października na podjęcie ponownej próby zdania egzaminów. Gdyby kierunek nie został wygaszony, osoby te zostałyby skreślone z listy studentów lub musiałyby powtarzać rok studiów - dodaje.

Najbardziej oblegane kierunki studiów

W ciągu tygodnia chęć przejęcia części studentów zaoferowało w sumie pięć uczelni. Studenci z dystansem podchodzili jednak do prezentowanych ofert, tłumacząc, że inne uczelnie proponują inny tryb studiów, np. zamiast 3-letniego 4-letni, albo zamiast studiów stacjonarnych - zaoczne.

Obecnie studentów SWPS przyjmuje Gdański Uniwersytet Medyczny (trwa dodatkowy nabór dla studentów I roku na studia zaoczne), Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku (w zależności od roku inny tryb nauki), Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna (zaoczne), Collegium Medicum w Bydgoszczy (oferta dla studentów I i II roku) i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki