25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Sądzą eks-burmistrza Sławna

  Sądzą eks-burmistrza Sławna

  Tomasz Turczyn

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Mirosław Bugajski, były burmistrz Sławna, zasiadł w ławie oskarżonych. Według prokuratury, przekroczył swoje uprawnienia. Drugi dzień procesu w tej głośnej na Pomorzu sprawie nie przyniósł przełomu - były burmistrz twierdzi, że jest niewinny.
  Oprócz niego odpowiada także Eugeniusz N., kierownik robót budowlanych hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Jest oskarżony o poświadczenie nieprawdy w protokole zaawansowania robót przy budowie tego obiektu, który w najbliższy piątek zostanie oddany do użytku. Natomiast były burmistrz, gdy sprawował ten urząd - według prokuratury - także na tym dokumencie poświadczył nieprawdę oraz w innych sprawach trzykrotnie przekroczył uprawnienia.

  Wczoraj sąd od rana do popołudnia przesłuchiwał świadków i swoje zeznania złożyły łącznie trzy osoby [z 15 powołanych - red.], a w tym m.in. obecny burmistrz Krzysztof Frankenstein, który zawiadomił prokuraturę o - jak to określał wielokrotnie - nieprawidłowościach.

  - Po objęciu steru miasta zleciłem w podległych jednostkach kontrole i to, co zastałem, bardzo mnie zaniepokoiło - powiedział nam Frankenstein. - Poleciłem prawnikowi miejskiemu, aby zgromadził odpowiednią dokumentację do przeanalizowania. Chodziło między innymi o powołanie jednej osoby do dwóch rad nadzorczych: Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Wodociągów i Kanalizacji. Uważam, że w zaistniałym przypadku było to niedopuszczalne.

  Jego stanowisko podziela prokuratura, która w tym m.in. dopatruje się przekroczenia uprawnień. Krzysztof Frankenstein akcentuje, że on o niczym nie przesądza i cierpliwie czeka na koniec rozprawy. Tymczasem podczas pierwszego posiedzenia sądu Mirosław Bugajski twierdził, że sprawa ma kontekst polityczny, bo według słów byłego włodarza Sławna - jego przeciwnikom politycznym chodzi o wyeliminowanie go ze startu w kolejnych wyborach. A tak się może stać, jeżeli dostanie on jakikolwiek wyrok.

  - To bardzo daleko posunięte spekulacje - stwierdził Frankenstein. - Mogę się odnosić do kwestii merytorycznych dotyczących całej sprawy. Natomiast pana Bugajskiego z polityki wyeliminowali wyborcy, którzy nie chcieli go widzieć na stanowisku burmistrza.

  Kolejny termin rozprawy, gdy zamykaliśmy to wydanie naszej gazety, nie był jeszcze znany. Obecny, jak i były burmistrz doskonale się znają i nie ukrywają, że nie pałają do siebie sympatią. Było to widoczne podczas wczorajszego składania zeznań przez Krzysztofa Frankensteina, gdy sędzia nakazała obu panom, aby przestrzegali sądowej procedury, a nie zajmowali się komentowaniem tego, co jeden z nich powiedział chwilę wcześniej w sali rozpraw.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo