Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Sołtysowe pazury na urzędowym mundurze

  Sołtysowe pazury na urzędowym mundurze

  Mateusz Węsierski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Sołtys hardy jest i łatwo go z równowagi wyprowadzić. Szczególnie gdy przyjeżdża komendant Straży Miejskiej, aby zabezpieczyć drzwi łączące bar ze świetlicą wiejską. Agresję sołtysa dodatkowo wzmaga fakt, że bar należy do jego żony, a zły strażnik miejski chce zablokować gościom lokalu dostęp do świetlicy, gdzie w sobotę robione są potańcówki.
  Tak się stało w miejscowości Świerzenko pod Miastkiem. Sołtys strażnika miejskiego do drzwi nie dopuścił. Ten złapał sołtysa za rękaw, ale gospodarz wsi wyrwał się i uciekł w siną dal. Pozostała notatka służbowa, awantura we wsi i doniesienie złożone na policji przez burmistrza Miastka Romana Ramiona.

  - Przekazałem notatkę sporządzoną przez komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Kuca komendantowi Komisariatu Policji w Miastku Markowi Mazurowi. Podejrzewam, że sołtys zachował się niewłaściwie. Policja powinna tę sytuację dogłębnie przebadać - mówi burmistrz Ramion.
  Skrzywdzony strażnik miejski pojechał do Świerzenka w pojedynkę. Myślał, że sprawa zostanie w mig rozwiązana. Wystarczyło tylko założyć kłódkę w miejscu, z którego sołtys ją zerwał.

  - Widziałam całą sytuację. Strażnik miejski był grzeczny. Chciał z sołtysem porozmawiać i zasugerował, by usiąść. Ten z kolei był podpity, dyktator jeden. Powiedział, że w świetlicy stoją jego prywatne ławki i usiąść nie pozwala. Gdy strażnik zapytał, czy jest w stanie nietrzeźwym, odparł, że jemu nic do tego i chciał wyjść.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo