Przeprowadzka psychologa

  Przeprowadzka psychologa

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dzieci w Gdyni będą mogły wkrótce w lepszych warunkach skorzystać z porady psychologa i pedagoga. Władze miasta zdecydowały się bowiem przenieść poradnię psychologiczno-pedagogiczną z budynku przy ul. bp. Dominika na parter Zespołu Szkół nr 10 przy ul. Staffa na Karwinach. Trwa właśnie remont nowych pomieszczeń.
  - Przenosiny poradni planowaliśmy od kilku lat, gdyż obecnie mieści się ona w budynku mieszkalnym - wyjaśnia Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. - Zbyt mała przestrzeń skutkuje nieodpowiednim standardem obsługi małych pacjentów. Nowa poradnia otwarta zostanie w okolicach nowego roku.

  W poradni wystawiane są m.in. orzeczenia o dysleksji czy dysortografii. Finansowane przez miasto bezpłatne porady psychologów, pedagogów i innych specjalistów uzyskują nie tylko uczniowie gdyńskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, ale także najmłodsze dzieci, korzystające ze wczesnego wspomagania rozwoju. Pracownicy poradni udzielają też stale pomocy niepełnosprawnym, pomagają w przypadku zaburzeń psychicznych i problemów wychowawczych, pracując nie tylko z dziećmi, ale z całymi rodzinami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo