Menu Region

Gdańsk: Jet Air uruchamia loty z Rębiechowa do Pragi i...

Gdańsk: Jet Air uruchamia loty z Rębiechowa do Pragi i Hamburga

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Kazimierz Netka/PAP

1Komentarz Prześlij Drukuj
Gdańsk: Jet Air uruchamia loty z Rębiechowa do Pragi i Hamburga

Spółka Jet Air chce w sezonie zimowym 2011/12 przewieźć z gdańskiego lotniska ok. 30 tys. osób (© Archiwum)

Dwa nowe połączenia z Gdańska - do Hamburga i Pragi - uruchomi od połowy listopada linia lotnicza OLT Jet Air. Obecnie ten przewoźnik obsługuje z gdańskiego lotniska loty do Warszawy, ma też linię Wrocław-Warszawa.
Jak poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Gdańsku dyrektor ds. rozwoju OLT Jet Air, Ireneusz Dylczyk, samolot do Hamburga będzie latał pięć razy, a do stolicy Czech - dwa razy w tygodniu. 15 listopada OLT Jet Air otworzy także połączenie Rzeszów-Warszawa. Sprzedaż biletów na te trzy linie rozpocznie się 1 października.

31 października z gdańskiego lotniska OLT Jet Air zacznie przewozić pasażerów do Berlina - sprzedaż biletów na ten kierunek ruszyła już wcześniej.
Tego samego dnia przewoźnik uruchomi też linię z Wrocławia do stolicy Niemiec.

Kolejnymi połączeniami, jakie uruchomi OLT Jet Air jeszcze w tym roku, będą: Gdańsk-Brema-Bruksela oraz Gdańsk-Katowice-Rzeszów. Obie linie będą obowiązywać od 20 listopada, sprzedaż biletów od 15 października.

Dylczyk zapowiedział, że spółka chce w sezonie zimowym 2011/12 przewieźć z gdańskiego lotniska ok. 30 tys. osób.

Ceny biletów: od 49 złotych. Osoby, podróżujące liniami OLT Jetair mogą liczyć na bezpłatny przewóz bagażu (do 15kg) oraz catering. Samoloty wyposażone są w elektroniczne czytniki prasy. Od 5 września, pasażerowie abonamentowi latający liniami OLT Jet Air, mogą korzystać z programu Park&Fly - bezpłatnego parkingu przy lotniskach.

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy staje się powoli samolotowym hubem. Takim lotniskiem, które uznawane jest za węzeł komunikacyjny, przesiadkowy. Dowodem rozwoju gdańskiego lotniska w takim kierunku jest fakt, że coraz więcej linii lotniczych uznaje Rębiechowo za dobre miejsce do bazowania (pozostawiania na noc) swych maszyn, by stąd mogły rozpoczynać loty.

- Powstaje raczej mini hub - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - Lotnisko w Rębiechowie za miejsce bazowania samolotów wybrały wcześniej Wizz Air, Ryanair. Spodziewamy się następnych. OLT Jetair wygrał, bo szybko podjął decyzję biznesową. Wyprzedził innych przewoźników, z którymi prowadziliśmy rozmowy. Liczymy się z tym, że skoczą się znaczne przyrostu liczby obsługiwanych pasażerów o 20 - 50 procent rocznie. Teraz 5 - 10 procent.

OLT Jet Air należy do grupy kapitałowej Amber Gold z Gdańska, zajmującej się m.in. oferowaniem lokat w złoto. Firma powstała z połączenia dwóch przewoźników regionalnych: polskiego Jet Air oraz niemieckiego OLT. Linie Jet Air były obecne na rynku od 2001 r., natomiast OLT (Osfresische Lufttransport GmBH) to jeden z najstarszych przewoźników w Niemczech, którego początki sięgają 1958 r.

W firmie Jet Air Amber Gold wykupił 70 proc. udziałów, a w spółce OLT - 100 proc. Transakcje te miały miejsce w lipcu i sierpniu tego roku. Oba przedsiębiorstwa pozostały odrębnymi przedsiębiorstwami, z bazy OLT w Bremie latają samoloty m.in. w kierunku Kopenhagi, Tuluzy i Zurichu. W ciągu pół roku ma dojść między Jet Air a OLT m.in. do integracji systemu rezerwacyjnego, obsługi sprzedaży i działu marketingu.

Czytaj również:
Gdańsk: Premier Donald Tusk wizytował lotnisko w Rębiechowie (ZDJĘCIA)
Gdańsk: Przy lotnisku powstanie Airport City i hotel Hampton by Hilton
ZOBACZ ZDJĘCIA z uroczystości zawieszenia wiechy na budowie nowego terminalu

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Gotowka za zloto

+50 / -39

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Spadam (gość)  •

Chyba panom cinkciarzom pokarzemy wala. Niewielkie mialkniecie o cenach a to jest istota sprawy.

odpowiedzi (0)

skomentuj