27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Nieruchomości dały zarobić

  Nieruchomości dały zarobić

  Łukasz Pałka

  Polska

  Polska

  Fundusze inwestycyjne, które lokują pieniądze klientów w nieruchomościach, okazały się najlepszym wyborem w ostatnim roku - wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą Open Finance.
  Podczas gdy rok temu fundusze akcji straciły w ciągu 12 miesięcy średnio 25 proc., fundusze nieruchomości notowały jednocyfrowe straty bądź nawet zyski. Zdaniem Bernarda Wa-szczyka, analityka z Open Finance, najbardziej obiecujące wydają się teraz fundusze inwestujące w nieruchomości komercyjne, zarówno w Polsce jak i za granicą. To one - w związku z bardzo szybkim rozwojem tego rynku - powinny w najbliższym czasie przynieść klientom przyzwoite zyski.
  W tej chwili na giełdzie notowane są certyfikaty trzech zamkniętych funduszy nieruchomości: Arka BZ WBK Fundusz Nieruchomości, Skarbiec Rynku Nieruchomości i BPH Sektora Nieruchomości. Jeżeli porównamy ich stopy zwrotu z funduszami akcji, to okaże się, że w okresie 3-letnim fundusze nieruchomości wypadły gorzej od akcyjnych. Podczas gdy akcyjne zarobiły w tym czasie średnio ponad 60 proc., to fundusze nieruchomości tylko ponad 30 proc. Zdecydowanie lepiej wypadają one jednak, jeżeli porównamy stopy zwrotu za krótsze okresy. W ciągu ostatnich dwóch lat średni zysk z funduszy akcji wyniósł ponad 14 proc. Tymczasem fundusze nieruchomości dały zarobić w tym samym okresie 19 proc.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  fundusze

  wiktor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  zdecydowalem sie na oferte funduszu mieszanego z noblefunds, nie lubie niepewnosci, a tam maja jednych z najlepszych specjalistow z tej branzy

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo