Bo sutener jest bardzo chory

  Bo sutener jest bardzo chory

  Darek Janowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przed gdańskim sądem ma być powtórzony proces herszta pomorskiej grupy stręczycieli, Mariusza W. Członkowie gangu wyszukiwali młode kobiety, sprzedali po 2 tys. euro do domów publicznych na zachodzie Europy.
  W maju 2007 roku sąd skazał Mariusza W. na 3 lata i cztery miesiące więzienia. Potem doszło do apelacji obrony i sąd wyższej zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia. Jednak z otwarciem nowego prosecu może być kłopot., ponieważ oskarżony opuścił areszt ze względu na słabe zdrowie a na wolności czeka go skomplikowana operacja ortopedyczna. Niewykluczone, że za kilka miesięcy postępowanie zostanie zawieszone.
  Sześciu podwładnych Mariusz W. odsiaduje już prawomocne wyroki. Zostali skazani w październiku 2006 roku. Najsurowiej, bo na 4 lata i 2 miesiące więzienia, sąd skazał wtedy 27-letniego Łukasza G. z Tczewa, który w latach 2002-2003 zarabiał w Trójmieście na prostytucji dwóch nieletnich dziewcząt. Reszcie oskarżonych zaaplikował kary od 1,5 roku w zawieszeniu do 3 lat i ośmiu miesięcy więzienia. Znajomy Łukasza, Damian J. (3 lata więzienia) w 2003 r. zwabił młodą Polkę do Niemiec, pod pozorem zatrudnienia jej tam jako barmanki. Dziewczyna trafiła do domu publicznego. Inna nie chciała wyjechać, więc szantażowali ją taśmą wideo z zapisem intymnych sytuacji.
  Śledczy ustalili, że do zamtuzów w Niemczech i Belgii grupa wyekspediowała odpłatnie w sumie cztery kobiety. Najmłodsza z nich Angelika miała 15 lat - wysłali ją za granicę z fałszywym paszportem. Wynikało z niego, że jest o kilka lat starsza...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo