Mieszkańcy gdańskiej dzielnicy Chełm spotkali się z...

  Mieszkańcy gdańskiej dzielnicy Chełm spotkali się z prezydentem

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na sali świecącej pustkami odbyło się spotkanie obywatelskie prezydenta Pawła Adamowicza z mieszkańcami Chełmu i Gdańska Południe. Niska frekwencja nie świadczyła, niestety, o tym, że w tych dzielnicach żyje się aż tak dobrze, że nie trzeba skarżyć się prezydentowi. Mało kto jednak o spotkaniu wiedział.
  Mieszkańcy skarżyli się, że plakatów prawie nie było, a informacja w internecie pojawiła się dopiero w sobotę. - Po ostatnim spotkaniu w Brzeźnie prezydent obiecywał, że da znać tydzień wcześniej, ale niestety tego nie zrobił - narzekał Michał Sławecki z Łostowic.

  A z czym przyszli ci, którzy dotarli na spotkanie?
  - Chciałbym dowiedzieć się czegoś o losie ogródków działkowych na Wzgórzu Mickiewicza - mówił Roman Pohorecki, mieszkający na Chełmie od 26 lat. - Nie wiemy, czy inwestować w monitoring, czy władze miasta nas stamtąd usuną.

  Marek Ćwikliński z kolei był zaniepokojony, że niemal w każdy weekend na Zakoniczynie zdarzają się włamania do aut i kradzieże.
  - Nie czujemy się bezpieczni we własnej dzielnicy - przyznawał.

  Anna Staruszkiewicz chciałaby, by linia 118 kursowała wydłużoną trasą. - Ten autobus jeździ po takich wertepach, że mi wszystkie plomby wypadają - śmiała się. - Ale mówiąc poważnie, bardzo zależy mi na tej zmianie.

  Prezydent i urzędnicy starali się odpowiedzieć na pytania mieszkańców. Ale Paweł Adamowicz zaznaczył na początku, że Gdańsk ma potrzeby, na które pieniądze muszą znaleźć się w pierwszej kolejności. Wspomniał też o inwestycjach na Chełmie.

  - Na początku przyszłego roku zaprezentujemy mieszkańcom program drogowo-inwestycyjny dla całego Gdańska Południa - obiecywał.

  Dla wszystkich


  Spotkania obywatelskie "Mój dom, moja dzielnica, moje miasto" mają odbyć się we wszystkich dzielnicach Gdańska. W tej kadencji prezydent spotkał się już z mieszkańcami Osowej, Letnicy, Rudników, Wrzeszcza, Wyspy Sobieszewskiej, Przymorza Małego i Brzeźna. Spotkania mają prezentować plany władz miasta wobec dzielnic. Dla mieszkańców są okazją do bezpośredniego kontaktu z urzędnikami, sygnalizowania problemów, zadania pytań.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo