Fałszował dokumenty na dużą skalę

  Fałszował dokumenty na dużą skalę

  Maciej Pawlikowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Czterdziestoczteroletni Michał K. został zatrzymany przez policjantów w Oliwie. Przy sobie miał szereg sfałszowanych dokumentów, które najprawdopodobniej służyły mu do wyłudzania kredytów. W zasadzkę wpadł też jego 27-letni klient, który na podstawie jednego z takich zaświadczeń próbował wyłudzić z banku pożyczkę w wysokości 50 tysięcy złotych.
  Obu zatrzymanym grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci z komisariatu w Oliwie już od pewnego czasu obserwowali działalność Michała K. Ustalili, że gdańszczanin założył fikcyjną firmę, która zajmowała się głównie wystawianiem fałszywych zaświadczeń o zarobkach dla osób chcących wyłudzić z banków pożyczki.

  W zamian klienci Michała K. dzielili się z nim otrzymanymi z banków pieniędzmi.
  W miniony czwartek funkcjonariusze przystąpili do działania. Zatrzymali "przedsiębiorcę", gdy ten siedział w swoim samochodzie na jednej z ulic w Oliwie. Podejrzewali, że może mieć przy sobie podrobione dokumenty. Po przeszukaniu auta ich przypuszczenia potwierdziły się.

  - Policjanci znaleźli w samochodzie teczkę, w której były dokumenty tożsamości wydane na różne nazwiska, umowy kredytowe, a także zaświadczenia o zatrudnieniu - wyjaśnia aspirant Magdalena Michalewska, rzecznik gdańskiej Komendy Miejskiej Policji.

  Oprócz samochodu Michała K., przeszukane zostały także pomieszczenia jego firmy. Tutaj funkcjonariusze trafili na kolejne wnioski kredytowe wystawione na różne nazwiska, a także kserokopie dowodów osobistych, zaświadczenia o zarobkach oraz pieczątki.

  - Wśród zabezpieczonych dokumentów znaleziono umowy kredytowe opiewające na 76 tys. zł, na których widnieją dane przestępcy, odbywającego aktualnie karę więzienia. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - dodaje asp. Michalewska.

  Na razie zarówno wobec Michała K., jak i jego klienta Ryszarda K. prokuratura zastosowała dozór policyjny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo