Stworzą aquapark jak marzenie?

  Stworzą aquapark jak marzenie?

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wiadomo już, jak miałby wyglądać słupski aquapark. Właśnie powstał jego projekt, dość imponujący. Tymczasem nadal nie wiadomo, czy budowla w ogóle powstanie, bo miasto wciąż szuka inwestora, z którym miasto stworzyłoby spółkę mającą pozyskiwać pieniądze w formie kredytów lub pozyskiwania funduszy europejskich.
  Całość projektu szacunkowo ocenia się na 100 mln zł. Inwestor wyłoniony w drodze konkursu ma przedstawić studium wykonalności inwestycji najkorzystniejsze dla miasta.Z kolei, aby wyłonić inwestora, w słupskim ratuszu powołano specjalną komisję, która ma pełnić nadzór nad pracami. W jej skład weszli przedstawiciele rady miejskiej. W skład zespołu wejdą jeszcze trzy osoby, które wskaże prezydent Słupska.

  Tymczasem w mieście nadal nie milkną głosy, według których próbowano wręcz wymusić na polskim rządzie finansowanie tej budowy. Powodem jest ujęcie budowy aquaparku na liście priorytetowych życzeń do spełnienia w ramach rekompensaty za budowę amerykańskiej bazy w Redzikowie. Tymczasem już na początku dyskusji premiera z mieszkańcami Słupska i Redzikowa życzenie zostało przyrównane do Bizancjum, bo w Redzikowie właśnie aquapark się buduje, poza tym w sąsiednich Jarosławcu i Darłowie takie aquaparki już są.

  Tymczasem pojawił się długo wyczekiwany projekt przyszłego Centrum Rekreacji, Sportu i Rehabilitacji w Słupsku. Wstępną koncepcję architektoniczną oraz szacunkowy koszt prac z jego powstaniem opracował zespół projektowy "Centrum" z Pruszcza Gdańskiego.
  Park składać się będzie z obiektów przeznaczonych do użytkowania przez cały rok oraz takich do użytkowania w sezonie letnim.

  - Wszystkie stworzą funkcjonalnie powiązaną całość - mówi Mariusz Smoliński, rzecznik prasowy prezydenta. - Będzie mógł być wykorzystywany do realizacji różnorodnych projektów sportowych, edukacyjnych, ochrony zdrowia i turystycznych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo