Łączpol słabszy od Zagłębia

Marcin Lange
Po wygranej na inaugurację sezonu ze Startem Elbląg, tym razem piłkarki ręczne Łączpolu musiały uznać wyższość Interferie Zagłębia Lubin. Gdynianki, w hali MOSiR w Rumi, uległy rywalkom 23:26 (11:10), a o ich porażce zadecydowała bardzo słaba gra w ataku w drugiej połowie.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Paulinę Wasak. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej, niż 1-2 bramkowej, przewagi. W tej części gry brylowała Monika Aleksandrowicz, która pięciokrotnie rzutami z drugiej linii pokonywała dobrze dysponowaną Izabelę Czarną. W ekipie gości niewiele gorzej prezentowała się Monika Gunia. Ta z kolei do przerwy miała na koncie 4 bramki.

Po 7 minutach drugiej połowy był remis po 14. Od tego momentu gdynianki, bardzo często grające w osłabieniu, pozwoliły przyjezdnym na rzucenie 6 bramek, odpowiadając jedynie trafieniem Marty Szejerki i w 46 minucie zrobiło się 15:20. W międzyczasie, za trzy kary, czerwoną kartkę obejrzała najskuteczniejsza do tego momentu Monika Aleksandrowicz.

W końcówce spotkania piłkarki Łączpolu rzuciły się jeszcze do odrabiania strat i na 90 sekund przed zakończeniem meczu przegrywały tylko 23:25, ale ostatnie trafienie, po kontrze, zapisały na swoim koncie mądrze grające w defensywie lubinianki i to one cieszyły się ze zwycięstwa.

- Przegraliśmy, bo w drugiej połowie zagraliśmy wręcz tragicznie w ataku, Zepsuliśmy całą masę kontr - stwierdził po meczu Grzegorz Gościński, szkoleniowiec Łączpolu. - Na dodatek, po zejściu Aleksandrowicz, zabrakło nam siły rażenia z drugiej linii. Po raz kolejny w naszej grze widać brak Kamili Całużyńskiej. Wprawdzie lekarze twierdzą, że będzie gotowa do gry za miesiąc, ale do tego czasu musimy sobie radzić bez niej.