Co naprawdę sprzedał Julke

  Co naprawdę sprzedał Julke

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Trzy kawiarenki należące do Sławomira Julkego, jednego z głównych bohaterów tzw. afery sopockiej, przejmie 1 października spółka Ruch SA. Transakcja ta często była przywoływana w kontekście afery, postanowiliśmy więc sprawdzić dokładniej, czego dotyczyła i jaki miała przebieg. Okazało się, iż cały czas towarzyszą jej spore niejasności.
  Pozbyć się kawiarenek, mieszczących się w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino, w Gdyni przy ul. Świętojańskiej oraz w Gdańsku przy Długim Targu, Julke chciał już dwa lata temu. Dał nawet ogłoszenie do prasy. Interesowała go kwota 1,2 mln zł. Kupca jednak nie znalazł.

  Do pomysłu wrócił w połowie zeszłego roku, kiedy dowiedział się, iż do kupienia jest dom towarowy w centrum Sopotu. Wtedy też rozpoczął negocjacje z Ruchem. Sprzedaż kawiarenek miała mu zapewnić wkład własny potrzebny do uzyskania kredytu na zakup nieruchomości. Miała, ale nie zapewniła. Okazuje się bowiem, iż biznesmen ostateczną umowę z Ruchem podpisał dopiero 19 czerwca, czyli w momencie gdy był już właścicielem Laury. Wcześniej, bo 8 lutego, podpisano jedynie umowę przedwstępną, a Julke otrzymał tylko niewielką zaliczkę.

  Skąd więc miał pieniądze na dom handlowy?
  - Środki na pierwszą ratę pochodziły między innymi z planowanej przeze mnie sprzedaży jednej z moich nieruchomości, co musiałem zrobić właśnie ze względu na przeciągające się negocjacje z Ruchem - tłumaczy Julke.

  Co ciekawe, nieruchomość, o której mowa - inny z lokali Julkego - sprzedana jednak nie została. Owszem, podpisano akt notarialny, lecz jakiś czas później umowę rozwiązano za porozumieniem stron.
  - Wcześniej zastrzegłem sobie, że jeśli uda mi się zdobyć środki, to będę mógł się wycofać. Tak też się stało, bo dostałem kredyt bankowy pod zastaw innych moich nieruchomości - mówi biznesmen, demonstrując stosowne dokumenty i zaznaczając, iż nie ma nic do ukrycia.

  Treści umowy podpisanej z Ruchem pokazać nam jednak nie może. Transakcja została objęta klauzulą tajności. Biznesmen nie zdradza więc kwoty, za jaką sprzedał kawiarenki. Jednak według naszych ustaleń, Ruch zobowiązał się zapłacić mu niewiele ponad 2,2 mln zł.
  1 3 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo