25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  "Prawko" na fiacie

  "Prawko" na fiacie

  Maciej Pawlikowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego rozstrzygnął wart ponad 1,5 mln zł przetarg na zakup samochodów przeznaczonych do egzaminowania kandydatów na kierowców. Przez następne trzy lata na prawo jazdy kategorii B zdawać będziemy nadal na fiatach punto II.
  Oprócz dystrybutora aut tej marki swojej oferty nie złożył bowiem nikt inny. Oznacza to, że działające w rejonie gdańskiego PORD ośrodki szkolenia kierowców nie będą musiały wymieniać aut. Od dawna do egzaminów przygotowują bowiem swoich kursantów na fiatach.

  - To dobra wiadomość. Dla nas wynik tego przetargu oznacza, że nie będziemy musieli wymieniać samochodów na pojazdy innej marki. Taka potrzeba istniałaby, gdyby PORD wybrał inne auta - komentuje jeden z właścicieli gdańskiej szkoły nauki jazdy.

  Bardziej krytyczni co do tego przetargu byli przedstawiciele dystrybutorów kilku innych marek. Kwestionowali bowiem niektóre z wymogów postawionych przez PORD. Chodzi m.in. o pojemność silników zamawianych aut i ich długość (nie mniej niż cztery metry). Te parametry oprócz fiatów spełniało bowiem niewiele innych samochodów.

  Gdański PORD, podobnie jak pozostałe wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego w Polsce, raz na trzy lata jest zobowiązany do organizowania przetargu na zakup nowych "Elek". Egzaminatorzy, z którymi rozmawialiśmy jeszcze przed zakończeniem przetargu, nieoficjalnie przyznawali, że nie chcą zmian, bo fiaty dobrze się spisują.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo