Pokażą innym języki

  Pokażą innym języki

  Marek Adamkowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kaszubski, jedyny język regionalny w Polsce, to dla mieszkańców naszego kraju wciąż egzotyka. Nie ma jednak powodów do niepokoju. Podobnie jest z katalońskim w Hiszpanii czy bretońskim we Francji. W większości krajów europejskich istnieją bowiem społeczności, które posługują się odrębną mową.
  O problemach związanych z zachowaniem bogactwa językowego kontynentu dyskutowano w Dworze Artusa podczas VIII Forum "Partnerstwo dla Różnoroności", któremu towarzyszyło posiedzenie EBLUL - Europejskiego Biura Języków Mniej Używanych.

  - Nasze spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń, a zarazem służy monitorowaniu polityki kulturalnej w poszczególnych zakątkach Europy - wyjaśnia prof. Brunon Synak, przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego.
  Artur Jabłoński, prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, ma nadzieję, że konferencja przyniesie też wymierne efekty.

  - Od dawna realizujemy projekty edukacyjne z Fryzami. Teraz pojawiła się szansa na rozszerzenie współpracy z innymi społecznościami.
  Zainteresowanie Kaszubami ze strony Europejczyków jest spore. Gościom spodobała się naturalnosć i otwartość rodzimych mieszkańców Pomorza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo