Transseksualna Transylwania i rockowy Tommy

  Transseksualna Transylwania i rockowy Tommy

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to nie tylko prezentacja najnowszych rodzimych produkcji. Imprezie zawsze towarzyszą najróżniejsze przeglądy, retrospektywy, w czasie których możemy przypomnieć sobie klasykę kina.
  W tym roku dzięki Stowarzyszeniu A KuKu Sztuka i Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni będziemy mieli okazję zabawić się w blasku cekinów i w rytmie musicalowych hitów z lat 70. W ramach nocnych pokazów plenerowych "Film od Morza", które odbywać się będą na plaży miejskiej w Gdyni (w sąsiedztwie Contrast Cafe), pokazane zostaną kultowe pozycje kina rozśpiewanego.

  Zobaczymy: "Tommy'ego", pierwszą rock operę z muzyką The Who, w której wystąpili muzycy grupy, a także Ann-Margaret, Oliver Reed i Elton John; kultowy "The Rocky Horror Picture Show", film wciąż pokazywany w amerykańskich kinach, z Susan Sarandon, Barry'm Bostwickiem i Timem Curry w rolach głównych. To opowieść o parze nowożeńców, która przypadkiem trafia do zamczyska szalonego profesora Franka N. Furtera, "słodkiego transwestyty z transseksualnej Transylwanii"...;

  "Hair", ekranizację słynnego musicalu autorstwa Milosa Formana z Treatem Williamsem, Johnem Savage i Beverly D'Angelo rozgrywającą się w środowisku amerykańskich hippisów w latach 60; "Alicja", musical Jacka Bromskiego i Jerzego Gruzy zrealizowany w koprodukcji belgijsko-brytyjsko-amerykańsko-polskiej.

  Wystąpili Sophie Barjac jako Alicja, Jean-Pierre Cassel jako zakochany w niej Królik i Susannah York jako królowa Kier, a dodatkowo Ewa Błaszczyk, Wiesław Gołas i Joanna Bartel.
  We wtorek, przed pokazem, wystąpi grupa artystyczna Małe Instrumenty, koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki.

  Program spotkań:


  wtorek
  - g. 20.00, koncert małych instrumentów
  - g. 21.00, pokaz filmu "Alicja" (1982), reż. Jacek Bromski i Jerzy Gruza
  środa
  - g. 21.00, pokaz filmu "The Rocky Horror Picture Show" (1975), reż. Jim Sharman
  czwartek
  - g. 21.00, pokaz filmu "Tommy" (1975), reż. Ken Russell
  piątek, 19 września
  - g. 21.00, pokaz filmu "Hair" (1979), reż. Milos Forman
  Wstęp na wszystkie pokazy-wolny.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo