Przyjęto program budowy centrum

  Przyjęto program budowy centrum

  Marcin Lange

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Program gospodarczy mający na celu zagospodarowanie centrum miasta i budowę ratusza wraz z forum miejskim przy skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej, uchwalili na sesji Rady Miejskiej rumscy radni.
  Przyjęty program gospodarczy zakłada, w trzech etapach, opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej, zaprojektowanie centrum oraz realizację inwestycji. Radni PO i PiS, którzy tę uchwałę przygotowali, chcieliby, oczywiście w wariancie optymistycznym, aby prace przy budowie nowego ratusza rozpoczęły się jeszcze pod koniec tej kadencji, a więc w 2010 roku.

  - Wykształcenie centrum miasta wraz z ratuszem i stworzenie miejsca, z którym rumianie mogliby się identyfikować, to jeden z głównych celów PO i PiS - stwierdził podczas sesji Piotr Zaradny, rzecznik większościowej koalicji PO i PiS.
  - Prace nie postępują jednak tak, jak byśmy tego oczekiwali. Na dodatek pojawiły się nowe koncepcje miejsc, w których ratusz miałby zostać wybudowany. Dlatego też postanowiliśmy uchwalić program gospodarczy, który pozwoli tę inwestycję przyspieszyć. Trzeba w końcu pójść krok dalej, a nie ciągle się zastanawiać, czy uda nam się to zrobić, czy nie.

  Jednak zdaniem Józefa Chmielewskiego (Gospodarność) radni PO i PiS popełnili błędy formalne, przygotowując tę uchwałę.
  - Jak można uchwalać przystąpienie do projektowania nowego centrum, skoro miasto nie jest właścicielem wszystkich terenów, na których ratusz ma się znajdować - pytał Józef Chmielewski. - My również jesteśmy za wybudowaniem centrum, ale ze względów formalnych ta uchwała jest dla nas nie do przyjęcia.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo