Gdańsk: ZKM zakupił osiem nowych autobusów Mercedes ConectoG...

Gdańsk: ZKM zakupił osiem nowych autobusów Mercedes ConectoG (ZDJĘCIA, FILM)

red.

Dziennik Bałtycki

Dziennik Bałtycki

Zakład Komunikacji Miejskiej zakupił osiem nowych przegubowych autobusów Mercedes ConectoG. Zanim pojazdy wyjadą na drogi, zaprezentowane zostały gdańszczanom.
Podczas piątkowej prezentacji można było za darmo przejechać się nowymi przegubowcami, które w ciągu najbliższych dni dołączą do niskopodłogowego taboru autobusowego Gdańska.

- Mercedesy Conecto G i LF jeżdżą po gdańskich ulicach od początku kwietnia i obsługują wszystkie linie ZKM Gdańsk. Razem z 8 nowymi przegubowcami w gdańskiej flocie autobusowej mamy już 22 takie pojazdy - 10 jednoczłonowych (tzw.
krótkich - 12m) i 12 przegubowych (18m) - cieszy się Jerzy Zgliczyński, prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. - Dzisiejsza prezentacja nowych mercedesów to kolejny krok w unowocześnianiu taboru komunikacji miejskiej - dodaje.

Conecto G dostarczyła wyłoniona w przetargu EvoBus Polska Sp. z o.o. za 8 547 944 zł (1 068 493 zł za pojazd). Zmontowano je w Turcji. Mają wysokość 3 metry, szerokość 2,5 m i długość 18 m. Przewiozą na raz 145 pasażerów na 43 miejscach siedzących i 102 stojących.


ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM zprezentacji nowych autobusów ZKM

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

NASZE AKCJE

Wideo