Czarne: Sałatka warzywna z... amfetaminą trafiła do...

  Czarne: Sałatka warzywna z... amfetaminą trafiła do więzienia

  Piotr Furtak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Czarne: Sałatka warzywna z... amfetaminą trafiła do więzienia

  ©Władysław Morawski/Archiwum

  Sałatka warzywna, która trafiła do Zakładu Karnego w Czarnem, w zielonych, przypominających groszek, kuleczkach zawierała... amfetaminę.
  Czarne: Sałatka warzywna z... amfetaminą trafiła do więzienia

  ©Władysław Morawski/Archiwum

  Metody stosowane przez osoby, które chcą przemycić narkotyki do więzienia są bardzo różne. Funkcjonariuszy służby więziennej nie dziwi już ukrywanie ich w kosmetykach, np. w piankach do golenia, płynach do kąpieli... To już niemalże standard. Bardzo często można je znaleźć również w produktach spożywczych.

  Sopot: Pies na narkotyki

  - Czasami narkotykami faszerowane są na przykład pieczone kurczaki - mówi porucznik Paweł Rudziński, kierownik działu ochrony ZK Czarne. - Bywa i tak, że są one upychane w głąb kości golonki, która ma dotrzeć do osadzonego. Osoby, które decydują się na takie sposoby, liczą na to, że funkcjonariusz pomyśli, że pies, który reaguje na taką przesyłkę - zainteresował się mięsem, nie narkotykami.

  Nowościami z ostatnich miesięcy były próby przemytu w bateriach (paluszki) oraz w figurkach szachów.Niestety, bardzo trudno wykryć nadawcę takich przesyłek. Zazwyczaj bowiem podawane są fikcyjne dane. Osadzony do którego wysyłana jest paczka również zwykle wypiera się, że wie cokolwiek na jej temat.

  Niestety coraz rzadziej udaje się wykryć przesyłki z niedozwoloną zawartością bądź też same narkotyki za więziennymi murami. W 2009 roku wykryto w sumie 32 takie przypadki. W ubiegłym roku było ich o połowę mniej, a w pierwszym półroczu tego roku funkcjonariusze znaleźli osiem takich przesyłek.

  Władysławowo: Posiadał ponad 2 tysiące porcji narkotyków

  - Widocznie znaleziono jakieś nowe metody przemytu - mówi Paweł Rudziński. - Bo wiemy o tym, że narkotyki w jakiś sposób przedostają się na teren zakładu. Orientujemy się nawet czy w danym momencie jest ich dużo, czy mało. Jeśli jest deficyt - cena narkotyków rośnie.

  Za więzienne mury trafia głównie amfetamina i marihuana, chociaż kilka razy zdarzyła się również kokaina. Przesyłanie narkotyków w paczkach to teoretycznie najbezpieczniejsza z metod transportu, zdarzają się jednak również inne. Jakiś czas temu zatrzymano wykładowcę, który prowadził kursy zawodowe w ramach unijnego programu Kapitał Ludzki. Próbował wnieść narkotyki. Innym razem podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził fakt, że po jednym z widzeń z bliskimi więzień wracał do celi w innych butach niż te, które miał na sobie, wychodząc na spotkanie. Okazało się, że w butach były narkotyki.

  Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Criastiano Ronaldo mistrzem 2 planu

   krystyna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 84 / 69

   Wpiszcie w Google - "Ronaldo mistrzem 2 planu" i zobaczcie jak bawi sie Real przed nowym sezonem ;D

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama