27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Codziennik kulturalny - wtorek, 9 września 2008 r.

  Codziennik kulturalny - wtorek, 9 września 2008 r.

  Tomasz Rozwadowski, Anita Białous

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na wtorek? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  III Festiwal J. G. Goldberga


  19.00
  Gdańsk, kościół św. Trójcy, św. Trójcy 4
  Bilety: 10 i 20 zł


  Jest koniunktura na kwartety dęte, ale czwórki puzonowe zdarzają się rzadko. Tym większą okazją jest usłyszenie, podczas odbywającego się właśnie w Gdańsku III Festiwalu Goldbergowskiego zespołu Trombastic, złożonego z wirtuozów tego instrumentu. W programie znajdą się utwory doby renesansu i baroku, czyli epoki poprzedzającej i współczesnej pochodzącemu z Gdańska klawesyniście Johannowi Gottliebowi Goldbergowi.
  Zespół Trombastic został założony przez Piotra Wawreniuka i Roberta Krajewskiego, absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i studiów podyplomowych w Kansas, Chicago i Utrechcie. Obecni członkowie kwartetu bez wyjątku są etatowymi muzykami najlepszych orkiestr symfonicznych stolicy, ale w czysto puzonowym składzie koncertują w kraju i za granica oraz nagrywają. Mają bardzo szeroki repertuar, od muzyki dawnej przez romantyzm, aż do muzyki współczesnej, ale na koncercie zagrają na instrumentach historycznych wyłącznie muzykę XVI-XVIII w.

  Joga o poranku


  9.00
  Gdańsk, klub Żak, Grunwaldzka 195/197
  Bilety: 25-135 zł


  Żyjesz w stresie, brakuje Ci ruchu? Zapisz się na jogę. Jest to zestaw ćwiczeń, podczas uprawiania których umysł i ciało pracują w harmonii. W efekcie człowiek cieszy się wewnętrzną równowagą i spokojem. Prowadzone w każdy wtorek i czwartek przez choreografkę, nauczycielkę tańca współczesnego i współzałożycielkę teatru tańca Kino Variatino, Annę Haracz, zajęcia pozwalają w bezpieczny sposób pracować z ciałem, oddechem i świadomością. W zgodzie ze swoimi możliwościami i potrzebami mogą ćwiczyć osoby o różnych predyspozycjach. Wystarczy tylko zabrać ze sobą wygodny strój (spodnie), matę, koc i pasek.

  Zajęcia w Plamie


  11.00-20.00
  Gdańsk, klub Plama, Pilotów 11
  Koszt: 20-300 zł


  Wraz z nowym rokem szkolnym w gdańskim klubie Plama zaczęły się warsztaty dla dzieci. Już dzisiaj najmłodsi mogą uczestniczyć w zajęciach z ceramiki i tkaniny. Odbędą się także warsztaty sztuki cyrkowej dla dzieci w wieku 9-12 lat oraz warsztaty teatralne dla młodzieży. Odpłatność za zajęcia kształtuje się od 20 do 300 zł. Więcej informacji na
  temat warsztatów na stronie www.plama.art.pl

  Złodzieje


  18.15
  Gdańsk, kino Kameralne, Długa 57
  Bilety: 10-14 zł


  Od piątku tylko w kinie Kameralne można oglądać dramat Jaime'a Marquesa - "Złodzieje". Jest to opowieść o pewnej oryginalnej parze. Alex wyszedł właśnie z sierocińca. Sara to studentka z dobrego domu. Jego matka była najlepszą złodziejką w mieście. Ona kradnie z nudów. On ma wiedzę i doświadczenie. Ona chce przeżyć coś nowego. Oboje piękni i zdolni. Kradną coraz więcej, coraz lepiej, coraz szybciej. Ich wspólna pasja staje się coraz bardziej gorąca i jest sposobem na nawiązanie i pogłębienie relacji międzyludzkich.

  Z Irlandii i Szkocji


  20.00
  Gdynia, Contrast Cafe, bulwar Nadmorski
  Wstęp wolny


  Zespół Fucus w składzie: Anna Engelbrecht (skrzypce), Rafał Rompca (gitara), Krzysztof Dempc (flet), Jarek Kudłaty (perkusista), Darek Lis (bas) i Piotr Daszkiewicz (akordeon, inst. klawiszowe) wystąpi w Gdyni. Grupa istniejąca od 1997 roku wykonuje muzykę folkową z Irlandii i Szkocji. Nagrała także płytę "Zakochani nad mo-rzem" z utworami w języku kaszubskim. Od trzech lat zespół uatrakcyjnia swoje koncerty pokazami tańca irlandzkiego.

  Jam session


  20.00
  Gdańsk, Blue Time Jazz, Kaprów 19D
  Wstęp wolny


  We wtorkowe wieczory w klubie Blue Time odbywają się jam session. Gospodarzem imprezy jest perkusista Tadeusz Leszczyński. A towarzyszą mu gitarzysta Adam Koperwas, basista Kazimierz Kaszubowski, pianista Kamil Chmielowiec oraz wokalista Kazimierz Miękina. A już niebawem, bo od 11 września również w czwartki będzie można uczestniczyć we wspólnym muzykowaniu razem z zespołem jazzowym Trick or Treat.

  DKF Kurort


  20.30
  Sopot, kino Polonia, Boh. Monte Cassino 55/57
  Bilety: 15-30 zł (2-6 seansów)


  Dyskusyjny Klub Filmowy Kurort przed tygodnem rozpoczął nowy cykl filmowy zatytułowany "Bohaterowie klasy robotniczej". Do końca września prezentowane w nim będą obrazy z proletariackiego nurtu w dziejach kina. Zobaczymy m.in. "Wiatr w oczy" Kena Loacha, "Człowiek na torze" Andrzeja Munka czy klasyczne obrazy z nurtu włoskiego neorealizmu. Projekcja objęta jest zakazem reklamowania w mediach, dlatego szczegółowe informacje o repertuarze uzyskać można pod nr. tel. 058 551 07 56 lub adresem biuro@dworek.art.pl.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo