Polecamy
  TOP OF THE TOP Sopot Festival 2018

  Gwiazdy i wzruszające momenty na festiwalu w Sopocie

  Rozwiń
  Segregacja od małego

  Segregacja od małego

  Jarosław Popek

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie zrozumiem żadnych argumentów za dzieleniem dzieci w szkole na lepsze i gorsze. Gdy lata temu chodziłem do szkoły, w mojej klasie były i jednostki wybitne, które nawet nie musiały się uczyć, by dostawać piątki (były to jeszcze czasy bez szóstek), byli uczniowie ciężką pracą walczący o jak najlepsze oceny, byli przeciętniacy i byli słabeusze. Jednak do szkoły nie chodzi się tylko po to, by się uczyć.
  Musi być też czas na przyjaźnie, wspólne zabawy, rozmowy nie tylko o nauce. I nie jest w takim wypadku istotne, czy mój kolega uczy się lepiej, czy gorzej. Segregacja, którą wprowadziła w swojej szkole pani dyrektor spod Bytowa, mnie brzydzi. W życiu nie puściłbym mojej córki do takiej szkoły! Bo nawet gdyby dzięki testowi awansowała do najlepszej klasy, to straciłaby wiele. Nie poznałaby wielu bardzo wartościowych dzieci, których jedyną "wadą" byłoby to, że podczas wakacji odpoczywały, a nie uczyły się do jakiegoś tam testu.

  Dzielenie dzieci nigdy nie wychodzi im na dobre. Szkoła ma wychowywać, a jakim wychowaniem nazwać to, co robi pani dyrektor?
  Pokazuje, że ludzie nie są równi sobie, że są równi i równiejsi. Nie wyśmiewając, wyśmiewa tych, którzy na to nie zasłużyli. To przecież tylko dzieci!!! Mam nadzieję, że oczekiwania pani dyrektor, jak to inni będą ją naśladować, nie spełnią się. Bo od sposobu myślenia dyrektorki spod Bytowa tylko krok do innej segregacji. O wiele bardziej groźniejszej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo