Sąd za zły dotyk

  Sąd za zły dotyk

  Radosław Konczyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jako pokrzywdzeni - dwie dziewczynki (6 i 8 lat) oraz 9-letni chłopiec. Na ławie oskarżonych - ich 30-letnia matka oraz jej o rok starszy konkubent. Malborska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w bulwersującej sprawie, w której obojgu dorosłym postawiła zarzuty m.in. wykorzystywania seksualnego dzieci.
  Wstrząsająca historia wyszła na jaw w połowie kwietnia. Do Prokuratury Rejonowej w Malborku zgłosił się były mąż 30-latki z płytą CD, na którą nagrał wypowiedź swojego 13-letniego syna, mieszkającego pod jednym dachem z młodszym rodzeństwem, matką i jej konkubentem. Opowiadał on o niepokojących sytuacjach z udziałem ojczyma, mających miejsce w ich domu.

  Początkowo prokuratorzy brali pod uwagę, że ofiarami pedofilii mogły być "tylko" dziewczynki.
  W toku zbierania dowodów ustalili jednak, że krzywdzony mógł też być 9-letni chłopiec. Zarzuty dotyczą nie tylko wykorzystywania seksualnego, ale także znęcania się psychicznego i fizycznego. Do "normy" miało należeć, że dzieci były obrzucane wulgaryzmami, bite i zamykane w piwnicy... Ten dramat trwał około dwóch lat.

  - Przy czym zakres działania mężczyzny był inny niż matki. On był tutaj podmiotem czynnym - tłumaczy Waldemar Zduniak, szef Prokuratury Rejonowej w Malborku. - Natomiast rola matki, jak wynika z naszych ustaleń, polegała na tym, że ułatwiała działanie konkubentowi, akceptując jego zachowania.

  Po ujawnieniu sprawy dzieci zostały umieszczone w rodzinie zastępczej. Matka i konkubent trafili do aresztu tymczasowego. Za kratami będą czekać na proces. Zaprzeczają wszystkiemu. W ich domu nie było ani pedofilii, ani znęcania się nad dziećmi - tak zeznali. Za przestępstwa, których popełnienie zarzuca im prokuratura, grozi od 2 do 12 lat więzienia (doprowadzenie osoby poniżej 15 lat do poddania się czynności seksualnej) oraz od 3 miesięcy do 5 lat (znęcanie się psychiczne i fizyczne nad dziećmi).

  Sąd być może jeszcze we wrześniu wyznaczy pierwszą rozprawę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo