Podczas dnia otwartego zabrakło radnych

  Podczas dnia otwartego zabrakło radnych

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dzień otwarty Rady Miasta Gdańska zachęcił gdańszczan do odwiedzenia w sobotę siedziby "lokalnego Sejmu". Zapomnieli o nim chyba tylko sami radni. Listę obecności podpisała zaledwie połowa z 34 rajców. Niektórzy wpadli na parę minut, pouśmiechali się, uścisnęli kilka dłoni i... ulatniali się. Inni nie pojawili się wcale.
  A przecież dzień otwarty służy temu, aby mieszkańcy mogli się spotkać ze swoimi radnymi, porozmawiać , opowiedzieć o swoich problemach. Radni pewnie przypomną sobie o obowiązkach przed następnymi wyborami. Honoru gdańskich rajców bronił przewodniczący Rady Miasta - Bogdan Oleszek, który starał się rozmawiać z każdym odwiedzającym.

  Na wewnętrznym parkingu Nowego Ratusza zorganizowano na ten dzień wiele atrakcji. Największe oblężenie było przy stanowiskach żołnierskich - najdłuższe kolejki ustawiały się do wojskowego symulatora strzelań.

  Nie brakowało też chętnych do mierzenia hełmu z noktowizjerem, plecaków ze spadochronem i ciężkich karabinów. Przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień starali się w ten sposób popularyzować wśród najmłodszych zawód żołnierza, bo jak wiadomo - w przyszłym roku nie będzie już powszechnych poborów do wojska.

  Nie zabrakło także innych atrakcji. Policja, Straż Miejska i Straż Pożarna prezentowały sprzęt, z którym pracują na co dzień, a żółw z oliwskiego zoo beztrosko spacerował po trawniku. Było też malowanie twarzy i zbieranie bursztynu.

  Siedzibę rady odwiedziła w tym roku rekordowa liczba osób. - Tylko w grupach oprowadzanych przez przewodników było w sumie ponad 1200 osób. Pozostałych nie jesteśmy w stanie zliczyć - tłumaczyła Arleta Żuk z Biura Rady Miasta.

  O co proszą


  Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska:
  - Mieszkańcy Gdańska najczęściej przychodzą do nas z problemami mieszkaniowymi. Odwiedzają nas przede wszystkim te osoby, które mieszkają w fatalnych warunkach lub mają trudną sytuację rodzinną. W sobotę spotkałem się ze spółdzielcami i przedstawicielami rad osiedli. Tłumnie przybyli też mieszkańcy osiedla Kryształowego, mający kłopot z deweloperem, od którego kupili mieszkania.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo