25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Warszawa wzorem dla ACK

  Warszawa wzorem dla ACK

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kontynuujemy walkę o midibusową linię 100 dojeżdżającą do Akademickiego Centrum Klinicznego oraz Szpitala Zakaźnego.
  Podzielamy zdanie Czytelników, iż wznowienie jej kursowania - biorąc pod uwagę, że lada moment zostanie zamknięty parking przy ACK na 200 samochodów - jest niezbędne.

  Ale nawet gdy parking jest czynny, to i tak dla wielu pacjentów dotarcie do tych placówek to droga przez mękę. Kilkanaście (lekko licząc) minut pieszo pod górę od przystanku przy al. Zwycięstwa, slalom między samochodami, które zastawiają wąskie chodniki.

  Wczoraj przytaczaliśmy przykład Gdyni, w uruchomiono midibus 252, dojeżdżający m.in. do szpitala w Redłowie, Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej oraz przychodni przy Legionów. Dziś pokazujemy, jak to robią w Warszawie.

  Nadużyciem byłoby pisać, że na podwórku każdego szpitala władze stolicy zorganizowały pętlę autobusową. I choć zdarzają się szpitale, do których dojście od przystanku zajmuje 5-10 min (jak np. duży szpital dziecięcy przy Niekłańskiej, na Saskiej Kępie w prawobrzeżnej części miasta), to w większości przypadków na komunikację dojeżdżającą do szpitali narzekać nie sposób.

  Z Dworca Centralnego bezpośrednie autobusy lub tramwaje dojeżdżają do wszystkich najważniejszych stołecznych szpitali: na Banacha, do Centrum Onkologii, do szpitala MSWiA przy Wołoskiej czy do Centrum Zdrowia Dziecka. CZD wydaje się być przykładem wręcz modelowym - koło niego znajduje się pętla, dwa odjeżdżające z niej autobusy docierają bezpośrednio do Centralnego, trzeci także jedzie przez Śródmieście, czwarty kończy na Dworcu Wschodnim, a piąty rozwozi pasażerów po pobliskim osiedlu Międzylesie.

  Oczywiście przy ACK nie ma warunków dla takiej pętli, ale puszczenie midibusu nie wymaga zmiany planów zagospodarowania przestrzennego.

  - Dobra komunikacja miejska łącząca szpital z centrum miasta jest bardzo ważna, zwłaszcza że korzystają z niej matki z małymi dziećmi w wózkach - powiedziała nam Beata Rędziak z działu PR CZD.

  Dziś po raz kolejny drukujemy kupon z apelem o przywrócenie ?setki". Prosimy go wypełnić i wysłać do naszego Biura Konkursów (adres na kuponie) albo przynieść i zostawić w naszej redakcji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Kupony będziemy drukować także w kolejnych numerach "DB".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo