28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Wielkie święto teatru na Pomorzu

  Wielkie święto teatru na Pomorzu

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  W sobotę rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Działań Teatralnych i Plastycznych "Zdarzenia" - Tczew - Europa. To już dziewiąta edycja jednej z najbardziej prestiżowych, cyklicznych imprez kulturalnych o zasięgu międzynarodowym na Pomorzu.
  W ten weekend Tczew stanie się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń ludzi sztuki z całej Europy, tych dojrzałych artystycznie, jak i początkujących. Tak jak w poprzednich edycjach, tak i tym razem nie zabraknie konkursu dla studentów i młodych absolwentów szkół artystycznych. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć 11 prezentacji grup teatralnych m.in. z Litwy, Polski, Rosji, Słowacji, Węgier i Włoch.
  W tym roku "Zdarzenia" zaskoczą nas także swoistym "miejskim fermentem", czyli nowym konkursem instalacji w przestrzeni miasta.

  - Otwierać się będą w różnych miejscach miasta i sama jestem ciekawa jaki będzie efekt - zastanawia się Halina Kasjaniuk, dyrektor artystyczny wydarzenia. - W siedmiu punktach Tczewa młodzi twórcy zaprezentują autorskie projekty.

  Ale nie tylko konkursy wypełnią trzydniowy festiwal, nie może zabraknąć także ważnych wydarzeń artystycznych. Na pewno należy do nich spektakl "Hamlet gliwicki. Próba albo dotyk przez szybę" Videoteatru POZA z Warszawy. Będzie można go zobaczyć w niedzielę o g. 20.30 w sali wystawienniczej Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły w reżyserii Piotra Lachmanna.

  Ale na początek festiwalu, dzisiaj o g. 21.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki publiczność będzie mogła zobaczyć głośne i wyróżnione na wielu festiwalach przedstawienie, "Boga Niżyńskiego" Teatru Wierszalin z Supraśla. Nie wolno przegapić także spektakli Teatru Nowego z Krakowa - "Griga" i "Historii" Petra Zelenki oraz rosyjskiego Teatru Del z "Makbetem" i "Smakiem krwi".

  Ważnym elementem artystycznym będą także warsztaty artystyczne z zakresu aktorstwa, muzyki, scenografii.

  Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie www.zdarzenia.com.pl
  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo