Podróżni czekają na tablice

  Podróżni czekają na tablice

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kiedy na najważniejszych gdańskich przystankach tramwajowych i autobusowych zawisną elektroniczne tablice informujące o godzinach odjazdów? Podobno w listopadzie tego roku.
  Wczoraj osoby odpowiedzialne w Zarządzie Transportu Miejskiego za przetarg na tablice były nieuchwytne, ale Jakub Hoły z referatu marketingu ZTM powiedział nam, że dziś powinniśmy otrzymać konkretne informacje.
  - Mam nadzieję, że tablice zawisną do końca listopada - powiedział nam Maciej Lisicki, wiceprezydent Gdańska.

  W 5-milionowym budżecie, jakim ZTM dysponuje na to przedsięwzięcie, zawiera się zakup m.in. szesnastu 32-calowych monitorów LCD i 25 wyświetlaczy diodowych.
  Dzięki informacjom wyświetlanym na tablicach podróżny będzie mógł się dowiedzieć, jak prędko może przyjechać np. autobus stojący w korku. To niesie za sobą konieczność zamontowania GPS-ów w pojazdach. Ich montaż także zawiera się w tym 5-milionowym kontrakcie.

  W tej chwili tablice elektroniczne informują podróżnych o odjazdach tramwaju linii 1 z nowej, oddanej do użytku w grudniu ub.r., pętli na Chełmie.
  Jako pierwsza tablice wprowadziła Zielona Góra - funkcjonują one od początku 2007 r. Później zawisły m.in. na przystankach w Koninie, a od lutego br. funkcjonują w Warszawie, wzdłuż jednego z głównych ciągów tramwajowych w al. Jerozolimskich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo